NFL Fans Serbia
Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.


NFL Fans Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije

+31
Srbistuta
Del_Boy
Freak
viking
Tom Brady
markosto
Alex71
cooper
kb8
L.Davis
spartan24
Nixx
JOCO32
Miki HOF
Huddle
El Jefe runs San Diego
bocatge
Prince
Pohovani feniks
penban
Pats 4ever
iceman
Sirmium Samurai
kapiten22
Zona do trona
Peyton Manning
West
klodovik
Raising Arizona
Dreamlord
Danijel Lg
35 posters

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 16 od 40]

Danijel Lg

Danijel Lg
Administrator
Administrator

nisam obratio pažnju
naše košarkaške ekipe redovno daju manje poena



STANE VAS SVE PRATI

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

http://nfl.com/

JOCO32

JOCO32
Standardan
Standardan

Sirmium Samurai ::Koja sramota od utakmice Toledo-N.Ilinois, mislim da je zavrseno 63:60! uzas

vidio sam...tako mozemo i mi da igramo drugari ako ne i tvrdje

JOCO32

JOCO32
Standardan
Standardan

Florida State se poigrala s Boston Koledzom kao sa djecicom 38-7...to sam sinoc odgledao

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

boston koledz ima teski krs od tima.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

JOCO32

JOCO32
Standardan
Standardan

heheh vidio sam sinoc

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

Luke Kuechly je decko vredan spomena u Bostonu




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

JOCO32

JOCO32
Standardan
Standardan

da bas sam njega htio spomenuti..ne gine mu prva runda

Raising Arizona

Raising Arizona
VIP
VIP

Onaj cvikati sto je drugi u istoriji koledza u obaranjima? Gledao RA sinoc kad se vratio sa certa



 photo AZcardsscript.gif

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

DE Brandon Jenkins je zverina sa Floride st.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

Raising Arizona ::Onaj cvikati sto je drugi u istoriji koledza u obaranjima? Gledao RA sinoc kad se vratio sa certa

Luke Kuechly je tekl mašina.

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Images?q=tbn:ANd9GcT2RuCywfAnyrmGT25hezKJLloGr2EONuzvXlBFYjxo3h8PHWbB




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

Huddle

Huddle
Rookie
Rookie

A kako to igra taj Endrju Lak? Čuveno pitanje svih AF-ljubitelja o momku kome već godinu i nešto svi živi predviđaju da će biti prvi pik na narednom NFL draftu.
Uz video analizu, i neke zanimljivosti o njemu (npr. zašto voli fudbal, i to ne samo američki) - više na http://koledzfudbal.blogspot.com/

http://koledzfudbal.blogspot.com/

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

Huddle. Lak dolazi iz PAC-12? da li nedostatak jakih rivala , recimo iz SECa. mogu malo osporavati kvalitet ovog momka?




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

Huddle

Huddle
Rookie
Rookie

Dobra tema za razmišljanje.

Ima jedna zanimljiva statistička kategorija u američkom fudbalu, "snaga protivnika". To se računa po nekoj prilično dugačkoj formuli.
Na primer, nije isto ako tvoj omiljeni tim igra protiv najjačeg u SAD ili protiv nekog nejakog rivala, zar ne? E, ovako to Ameri gledaju (skraćena, vrlo vrlo skraćena varijanta).

Kada se računa "snaga protivnika" gleda se i kakav učinak taj protivnik ima do tog meča, ali i kakve učinke imaju dotadašnji protivnikovi protivnici.

O čemu ja to?
O ovome.

Primer, Oklahoma, neka od prethodnih sezona.

Uoči devetog kola, ovako se gledala "snaga rivala" sa kojima se susretala Oklahoma.

Protivnici Oklahome su imali učinak 34-26

Severna Karolina 5-3
Air Force 4-3
Severni Teksas 2-5
Kanzas Stejt 3-4
Teksas 7-1
Kanzas 2-5
Bejlor 2-5
Nebraska 9-0
UKUPNO: 34-26 (protivnici Oklahome odigrali 60 mečeva do tog trenutka)
Njihov učinak 34 pobede od 60 nastupa = 34/60 = 0,57

I sad bismo mi mogli da kažemo, aha "Oklahomina 'snaga rasporeda' je 0,57".

U BCS sistemu se tu ne završava priča.
Tu se računa i PROTIV KOJIH TO PROTIVNIKA su igrali prethodni Oklahomini rivali.

I onda tamo neki kompjuer obradi učinke svih rivala pomenutih osam timova sa kojima je igrala Oklahoma. To je izgledalo ovako:

Severna Karolina 42-18 (dakle, protivnici S.K. su ostvarili 42 pobede)
Air Force 22-24
Severni Teksas 18-18
Kanzas Stejt 32-22
Teksas 30-31 (dakle, Teksas je igrao sa "slabim" rivalima, čim su imali više poraza nego pobeda)
Kanzas 29-15
Bejlor 37-16
Nebraska 39-27
UKUPNO: 249 pobeda i 171 poraz u 420 odigranih utakmica učinak je svih protivnika Oklahominih rivala. U procentima, to je 249/420 = 0,59.

BCS onda na kraju ovako kaže: "snaga rasporeda" se računa tako što se računa 2/3 učinka Oklahominih rivala i 1/3 učinka rivala Oklahominih protivnika.
U najkraćem: 0,667*0,57 + 0,333*0,59 = 0,575

Dakle: Oklahomina "snaga rasporeda", u tom trenutku, iznosila je 0,575.


Po ovom principu se svakog vikenda pravi lista svih BCS timova.

A Stenford je, na toj listi, pred prošlonedeljni meč sa USC-om bio jako, jako nisko rangiran, jer je "snaga njegovog rasporeda" bila (ako se ne varam) tek 92. od 119 timova-učesnika. Ovo, "strength of schedule" (skraćeno SOS) ulazi u obzir kad se pravi ona čuvena BCS lista.

I ne samo to, i skauti svakako gledaju protiv kojih je to timova/odbrana igrao njima zanimljiv igrač. Da, svakako da nije isto kada Endrju Lak igra protiv nekih slabih timova i kada se nameri na odbranu USC-a. Ali, njemu ta odbrana USC-a uopšte nije smetala da odradi ono što se od njega očekuje. Sve u svemu, briga njega za SOS. Dečko jednostavno zna da igra


Smile

http://koledzfudbal.blogspot.com/

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

ima covek mozak. sto rece tucker a mi preneli na portalu , decku moze da padne napamet da odradi jos jednu godinu studija. koliko je meni poznato , ti bolje znas, dolazi iz familije koja nije finansijski ugrozena. usput kao covek koji usko saradjujem sa arhitektama, poznajem taj njihov umetnicki mozak pa me uopste recimo ne bi cudiilo da Lak odradi jos jednu godinu studija.
a da zna da igra, zna i to odlicno. voleo bih ispred svega da ta BCS lista na kraju posalje Laka na LSU odbranu u duelu oko Bozica. bilo bi fantasticno.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

e da . sledece nedelje ima Oregon. pravi PAC-12 duel. mesto gde treba da se pokaze pre onog BCS meca.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

Huddle

Huddle
Rookie
Rookie

Nema Lak problem sa protivničkim odbranama.
Štaviše, prošle sezone je nezaustavljivi Oregon pao tek u BCS finalu, usput pobedivši i ekipu Stenforda. Ali, niko, pa ni BCS šampion Ouburn, nije uspeo da odbrani Oregona postigne poena koliko je to uspeo Lak (31, i to u porazu).

Iskreno, nema on problem sa ovim univerzitetskim odbranama. Ali da je milina gledati ga kako igra protiv najboljih na tom nivou, jeste.

Usput, mnogo mi krivo što zbog obaveza nisam uspeo da odradim veću najavu LSU - Alabama sad za vikend. Ima tu sijaset potpuno fenomenalnih igrača koje treba pratiti..

http://koledzfudbal.blogspot.com/

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

Lak strasno dobro eskplatise onog TE . mislim da se zove Flenir ili tako nesto. kako god . pravi merak ce biti taj mec sledece nedelje sa Oregonom.

bas steta za mec sto nisi stigao da obradis. gomila defanzivnih talenata. prosto ne zna covek koga da spomene mada meni su ipak slabost korneri LSU Kleiborn i Bamim Kirkpatrik.

edit...korneri su slabost nas rodoljuba.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

Raising Arizona

Raising Arizona
VIP
VIP

Gledam USC Kolorado i ne mogu da se nadivim raninbeku Kolorada, patuljku Rodniju Stjuartu, prejebace i Mojo-a i Rej Reja, manji je cak i od njih Svaka cast

A onom TJ Mekdonaldu sa USC je svaki start za zatvor ili sahranu protivnickog igraca :affraid:

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

T.J. McDonald je jedan od boljih fri sejftija u ligi ali opet neko ce reci ipak je on sa USC.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

veceras pored pomenutog derbija imamo i okrsaj dva vodeca prospekta na mestu kvoterbeka , Rajana Tanehila i Lendri Dzonesa. mec je u 20.30




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

dr.dule

dr.dule
Administrator
Administrator

ima li prisutnih uz espn amerika? dobar mec se gleda.




2023 Patriots: there’s no team they can’t lose

NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Patriots---eliot-wolf-jerod-mayo

“You either execute and win, or you don’t. That’s where we are at.”

Sirmium Samurai

Sirmium Samurai
Veteran
Veteran

Čeka se veliki derbi...


Kapiram da će uskoro Oklahoma dodati gas.



NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Samu1
http://www.takolako.rs

Nixx

Nixx
Moderator
Moderator

I ja gledam Texas A&M - Oklahoma...



3rd&48


NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Pbucket

Nixx

Nixx
Moderator
Moderator

LSU je igrao danas već ili tek treba da bude? Gubim se oko razlike u vremenu opet.



3rd&48


NCAA Vesti, Rezultati, Rankings, Diskusije - Page 16 Pbucket

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 16 od 40]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu