NFL Fans Serbia
Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.


NFL Fans Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Knjige

+30
Vlado997
kb8
Ljuba90
Freak
Kovac
Zver
igor96
penban
Peyton Manning
Del_Boy
Nixx
Mean_Machine
Sirko
zlayo
Darko
N.E.P.^Jeca
Miki HOF
minglez a.k.a milanche
dr.dule
tonykzr
irfanlal
SymphonyX
viking
Pohovani feniks
Ovan
Raising Arizona
Danijel Lg
klodovik
T-Wolf
Sirmium Samurai
34 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 18]

1Knjige Empty Knjige Čet 20 Jan 2011, 19:56

Sirmium Samurai

Sirmium Samurai
Veteran
Veteran

Ne znam koliko citate, ali cenim da svi citamo knjige manje ili vise, romane, poeziju, pripovetke, lektiru za skolu i fakultet... Smile

Dakle, ova tema je otvorena za davanje preporuka, impresije i ostalo...



Knjige Samu1
http://www.takolako.rs

2Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 19:57

Sirmium Samurai

Sirmium Samurai
Veteran
Veteran

Da krenem prvi...

Poslednji roman koji sam citao je Konstantinovo raskrsce (Dejan Stojiljkovic). Verovatno je vecina cula za tu knjigu, tema je potraga nacista za mačem Cara Konstantina u Nišu za vreme drugog svetskog rata. Utisci - pojedini delovi su sjajni, poznavanje istorije, kreiranje misterije i ambijenta, menjanje lokacija i likova, knjiga je jako uzbudljiva i cita se brzo. Naravno ima i mana, prica je po meni nekompletna, fale par komadica u slici i lebdi nekako izmedju jave i sna.



Knjige Samu1
http://www.takolako.rs

3Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 20:18

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Dobra ideja za temu.
Ja ne mogu reci da sam neko ko se ubija od citanja,al gledano u odnosu na moju generaciju sam nacitan.
Poslednje sam procitao "Glad" Mirjane Bobic,zanimljiva knjiga.
Trenutno citam autobiografiju 50 centa,a posto sam veliki njegov fan super mi je knjiga,mada ne znam kako bi se dopala nekom ko je van price o njemu.
A planiram da procitam "Kratka istorija bezmalo svacega". Procitao sam 20tak strana i deluje jako interesantno a i poucno.

http://nfl.com/

4Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 20:36

T-Wolf

T-Wolf
Hall of Fame
Hall of Fame

Prvo da kazem da, iako bih voleo, ne citam puno, jer nemam bas toliko vremena.
U poslednje vreme sam procitao "Kaludjer koji je prodao svoj ferari" od Robin Sharme. Iako su mnogi odusevljeni knjigom ili im se bar svidja, ja nisam nesto odusevljen. Knjiga nije glupa, niti dosadna, ali jednostavno nista specijalno. Mozda, jer sam ja neke savete iz knjige vec primenjivao u zivotu, dok su drugi saveti mozda i nerealni.
Citao sam knjigu "Gomora" koja navodno opisuje Italijansku mafiju i njihove poslove, metode rada i ostalo od coveka koji je kroz sve to prosao u stvarnom zivotu. Interesantna prica, ali je nisam zavrsio posto sam otisao u Ameriku, a sada imam mnogo bitnije knjige da citam.
Najbolje za kraj - svima preporucujem knjigu koju sam procitao pre par godina "Osvetnik" od Frederik Forsajt-a. Moj brat je pre 4-5 godina poneo na more i priznajem, to je knjiga koja me je uverila da i knjiga moze da bude zanimljiva. Do tad nisam verovao da je to moguce...

5Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 20:37

klodovik

klodovik
VIP
VIP

Mnogi od vas su čuli za Džoržda Orvela i njegovu "1984" (čak je i film snimnjen). Ipak, tek kada pročitate knjigu od korica do korica, sami ćete doći do tako frapantnih zaključaka o državama i njihovom funkcionisanju (ma kako one bile demokkratske ili totalitarne). Razlika je toliko mala da bih je na skali od 1 do 10, ocenio sa0.1!
Da ne prepričavam, pročitajte ozbiljno i imajte na umu da je pisana dvadesetih godina prošlog veka i da je kritika ocenila knjigu kao utopiju koja nikako ne može da zaživi u bilo kom sistemu. Međutim...ja sam sasvim suprotnog mišljenja, a da li sam u pravu- prosudite sami...!



Knjige Img_2015

6Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 21:15

Danijel Lg

Danijel Lg
Administrator
Administrator

čitao gore navedenu knjigu i u potpunosti se slažem

7Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 21:18

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Moram onda procitati...imam je.

http://nfl.com/

8Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 21:19

Danijel Lg

Danijel Lg
Administrator
Administrator

ne čekaj ni minute nego odmah kreni...

9Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 21:25

Sirmium Samurai

Sirmium Samurai
Veteran
Veteran

Mozda je jos mlad za tu knjigu, a mozda i ne... Filmovi Matriks i Ekvilibrijum su blaze verzije 1984., jer knjiga gadja pravo u metu, u mozak i podsvest. Samo cu reci - veliki brat, naci cete ga svuda oko nas...



Knjige Samu1
http://www.takolako.rs

10Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 21:27

Danijel Lg

Danijel Lg
Administrator
Administrator

pa nek pročita sad a kasnije se sve samo otvara

11Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 22:16

Raising Arizona

Raising Arizona
VIP
VIP

Prelepa tema, i pridruzujem se grupi koja zali sto ne cita vise, iako je mozda u mogucnosti da posveti vremena dobroj knjizi...

Omiljeni autor mi je Frederik Forsajt, pisac politickih i ratnih romana i novela, koji me je osvojio sa svojim "Osvetnikom", a zatim redom sa "Avganistancem", "No comebacks" i drugim romanima i pricama.
Covek je u stanju da koristeci svoje obimno znanje o svetskom poretku, politici i vojnim tajnama, sklopi tako realnu pricu koja je ustvari izmisljena ali vam ostaje u podsvesti ubedjenje da se upravo to dogodilo.

Jos jedan autor mi je izuzetno drag, a to je Nik Hornbi, kojeg sam poceo da citam sasvim slucajno kao klinac, iz prostog razloga zato sto je napisao "Stadionsku grosznicu" i ja sam naivno mislio da je to huliganska knjiga o Arsenalovim navijacima. Tek kad sam je procitao, Hornbijeva knjizevna velicina me je odusevila. Kasnije se potvrdila u njegovom najboljem romanu "High Fidelity" pa sve do "Kako biti dobar" gde fenomenalno pise iz zenskog lica.

Od skorijih knjiga koje sam procitao, izdvojio bih dve knjige:
- roman koji sam dobio na poklon, u pitanju je "Van domasaja" od Elmora Leonarda, po kojoj je snimljen i film, ali naravno, kad jednom procitate knjigu, film vam se i ne gleda jer nikada nece biti tako veran kao slika koju ste stvorili dok ste citali knjigu (najklasicniji primer - "Plaza" od Aleksa Garlanda);
- "Zemlji obecani" od Hilari Dzordan - roman o americkom jugu u doba ropstva, jaka prica ispricana iz ugla svakog od glavnih junaka, stil pisanja fantastican, slike realne i surove za danasnji svet i savremena razmisljanja...



 photo AZcardsscript.gif

12Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 22:20

Ovan

Ovan
Veteran
Veteran

Raising Arizona ::Prelepa tema, i pridruzujem se grupi koja zali sto ne cita vise, iako je mozda u mogucnosti da posveti vremena dobroj knjizi...

Omiljeni autor mi je Frederik Forsajt, pisac politickih i ratnih romana i novela, koji me je osvojio sa svojim "Osvetnikom", a zatim redom sa "Avganistancem", "No comebacks" i drugim romanima i pricama.
Covek je u stanju da koristeci svoje obimno znanje o svetskom poretku, politici i vojnim tajnama, sklopi tako realnu pricu koja je ustvari izmisljena ali vam ostaje u podsvesti ubedjenje da se upravo to dogodilo.

Jos jedan autor mi je izuzetno drag, a to je Nik Hornbi, kojeg sam poceo da citam sasvim slucajno kao klinac, iz prostog razloga zato sto je napisao "Stadionsku grosznicu" i ja sam naivno mislio da je to huliganska knjiga o Arsenalovim navijacima. Tek kad sam je procitao, Hornbijeva knjizevna velicina me je odusevila. Kasnije se potvrdila u njegovom najboljem romanu "High Fidelity" pa sve do "Kako biti dobar" gde fenomenalno pise iz zenskog lica.

Od skorijih knjiga koje sam procitao, izdvojio bih dve knjige:
- roman koji sam dobio na poklon, u pitanju je "Van domasaja" od Elmora Leonarda, po kojoj je snimljen i film, ali naravno, kad jednom procitate knjigu, film vam se i ne gleda jer nikada nece biti tako veran kao slika koju ste stvorili dok ste citali knjigu (najklasicniji primer - "Plaza" od Aleksa Garlanda);
- "Zemlji obecani" od Hilari Dzordan - roman o americkom jugu u doba ropstva, jaka prica ispricana iz ugla svakog od glavnih junaka, stil pisanja fantastican, slike realne i surove za danasnji svet i savremena razmisljanja...

ovo je tako dobra knjiga i svima je preporucujem, bas sam je sa odusevljenjem citao Smile



2008. SK Nfl.com Fantasy Champion
2012. NFLFS Fantasy Playoff Challenge Champion

Zvezda! "Red Star is my dream, and Manchester United is a proof of my football success!" by Nemanja Vidic Zvezda!

13Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 22:22

Danijel Lg

Danijel Lg
Administrator
Administrator

nisam ništa njegovo čitao

14Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 22:24

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Cuo sam da je dobar. Imam 2-3 njegove,izmedju ostalog i Stadionsku groznicu,pa cu procitati i to.

http://nfl.com/

15Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 22:37

Freak

Freak
VIP
VIP

Ja sam prerasli zaljubljenik u zanr epske fantazije i u tom duhu cu preporuciti remek delo Dzordz RR Martina "Song of Ice and Fire" (Pesma leda i vatre) - Ovo delo se sastoji iz do sada objavljene 4 knjige a bice ih ukupno 7. Prica je smestena u izmisljeno kraljevstvo i ne vrti se oko stalnog motiva borbe dobra i zla vec oko borbe nekoliko porodica za tron. Prica je dosta bliza realnosti ali ima dovoljnu dozu fantastike da bi se svrstala u taj zanr. Ko ima vremena i voli ovaj zanr ovo delo spada u sam vrh po svojoj kompleksnosti likova i razlicitih zapleta (svaka knjiga ima 500+ strana).

P.S. U aprilu izlazi visokobudzetna serija u produkciji HBO-a pod nazivom "Game of Thrones" - ovo je inace naslov prve knjige u serijalu i preporucujem da procitate knjigu pre pocetka serije Smile



2016 NFLFS SUPERLEAGUE FANTASY FOOTBALL CHAMPION
2015 NFLFS SUPERLEAGUE FANTASY FOOTBALL CHAMPION
2015 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2013 NFLFS SUPERLEAGUE FANTASY FOOTBALL CHAMPION
2012 NFLFS YAHOO FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2011 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2010 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2009 NFLFS YAHOO FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2008 NFLFS YAHOO FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION

16Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 23:10

Pohovani feniks

Pohovani feniks
Osnivač foruma
Osnivač foruma

Ja sam trenutno na strucnoj literaturi,ali ako nekoga zanima bitka kod Termopila u obliku romana, Pats 4ever i ja vam preporucujemo "Ognjenu kapiju."

http://nfl-fans-serbia.forumotion.com

17Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 23:13

Freak

Freak
VIP
VIP

Liverpool FC ::Ja sam trenutno na strucnoj literaturi,ali ako nekoga zanima bitka kod Termopila u obliku romana, Pats 4ever i ja vam preporucujemo "Ognjenu kapiju."

Citao, vrhunska knjiga Cool

Kome se svideo film 300 neka obavezno procita ovu knjigu da bi video siru sliku te istorijske bitke. Knjiga obiluje detaljima o zivotu spartanaca kao i o dogadjajima koji su prethodili borbi kod Termopila.



2016 NFLFS SUPERLEAGUE FANTASY FOOTBALL CHAMPION
2015 NFLFS SUPERLEAGUE FANTASY FOOTBALL CHAMPION
2015 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2013 NFLFS SUPERLEAGUE FANTASY FOOTBALL CHAMPION
2012 NFLFS YAHOO FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2011 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2010 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2009 NFLFS YAHOO FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION
2008 NFLFS YAHOO FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION

18Knjige Empty Re: Knjige Čet 20 Jan 2011, 23:39

Sirmium Samurai

Sirmium Samurai
Veteran
Veteran

Eh, Stiven Presfild, njega sam dobro prostudirao - Ognjena Kapija, Plime Rata, Aleksandar, Pohod na Afganistan. Po meni najbolja je Plime Rate, priča o čuvenom Alkibijadu (Liverpul bolje bi ti bilo da znaš ko je taj čovek Very Happy ), mada sve su odlične.

Još jedan moj omiljeni savremeni istorijski pisac je Kon Igulden. Sage o Dzingis Kanu i Cezaru - prajsles... Cool



Knjige Samu1
http://www.takolako.rs

19Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 05:44

klodovik

klodovik
VIP
VIP

Sirmium Samurai ::Mozda je jos mlad za tu knjigu, a mozda i ne... Filmovi Matriks i Ekvilibrijum su blaze verzije 1984., jer knjiga gadja pravo u metu, u mozak i podsvest. Samo cu reci - veliki brat, naci cete ga svuda oko nas...


Nislim da nije premlad za tu knjigu...i ja sam je čitao dok sam bio njegovih godina. Naravno, dešavanja u Srbiji koja su krenula od Miloševića pa na ovamo su se tako "lepo" kasnije uklapala da je to čudo jedno...
Ali ne samo Srbija i ne samo Milošević. Kasnije su na TV došle serije tipa "The X Fikes", pa "Millennium", pa još neke (da ih sada ne navodim sve), koje su mi potvrdile da se Veliki Brat pojavljuje i u drugim državama i u vreme kada mislimo da demokratija cveta...Da li je dovoljan primer Ledi Dajane...* Zvanično, paparaco je izazvao nesreću i ona je poginula. Nezvanično, dvor nikako nije mogao da dopusti mešanje Arapa u plavu krv...
U svakom slučaju, kada je bude pročitao (i nadam se shvatio- u šta ne sumnjam), na mnoge stvari će gledati iz sasvim drugog ugla jer je knjiga napisana tako da te ne okupira samo dok je čotaš. Tek kada je pročitaš i osvrneš se oko sebe- tek tada i vidiš njene vrednosti.



Knjige Img_2015

20Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 06:09

viking

viking
VIP
VIP

ovo sam procitao u jednom dahu...sada mi je mnogo sto sta jasnije...

- KAKO JE NASTAO KOMUNIZAM?
- KO JE PISAC “PROTOKOLA SIONSKIH MUDRACA”?
- KO JE PRAVI AUTOR HITLEROVE KNJIGE “MOJA BORBA”?
- KAKO JE NASTAO ISLAM?
- METAPHYSICA

Nevjerovatna priča o bivšem jezuitskom svešteniku i njegovom obraćenju. Dr Alberto R. Rivera do svoje smrti 20. juna 1997. godine intenzivno je istraživao rimokatoličku
crkvu i njenu ulogu u svetskim političkim i ekonomskim tokovima. Putovao je po svetu držeći predavanja u crkvama i školama gde je pomogao mnogim rimokatolicima da napuste pogrešan religijskisistem. Mnogi bivši katolici, i drugi ljudi, duguju Riveri što su dobili informacije od značaja za svoj život.

Donna Eubanks (bivša kaluđerica): “Danas sam istinski religiozna nakon 23 godine koje sam provela kao kaluđerica u samostanu Sv. Josif. Mogu da kažem, na osnovu ličnog iskustva, da dr. Rivera govori istinu o rimokatoličkom religijskom sistemu.”

Clark Butterfield (bivši katolički sveštenik): “Nakon što sam pročitao ispovest Alberta Rivere shvatio sam da nisam sam u svojoj želji da kao bivši katolički sveštenik
pomognem mnogima da shvate rimokatoličku prevaru. Počastvovan sam što sam u istom
timu sa Albertom Riverom.”

Zbog izuzetne zanimljivosti knjige odnosno podataka iznesenih u njoj, postavljam najinteresantnije dijelove knjige ovdje na Projekat Kamelot, a ko želi da je pročita integralno, na početku teksta je link gdje može skinuti knjigu.
evo ga link :
http://www.scribd.com/doc/35917975/Vatikanske-ubice



Knjige 10628238_10152682700463035_8539326837381196049_n
http://www.vikings.com

21Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 10:53

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Freak ::
Liverpool FC ::Ja sam trenutno na strucnoj literaturi,ali ako nekoga zanima bitka kod Termopila u obliku romana, Pats 4ever i ja vam preporucujemo "Ognjenu kapiju."

Citao, vrhunska knjiga Cool

Kome se svideo film 300 neka obavezno procita ovu knjigu da bi video siru sliku te istorijske bitke. Knjiga obiluje detaljima o zivotu spartanaca kao i o dogadjajima koji su prethodili borbi kod Termopila.
+1
I njegova knjiga "Aleksandar" je odlicna...

http://nfl.com/

22Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 19:35

Danijel Lg

Danijel Lg
Administrator
Administrator

ne znam kako mi je Ken Folet izmakao kao pisac vih ovih godina ...krenuh čitati njegovu knjigu Pad Divova i oduševih se

23Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 19:52

Pohovani feniks

Pohovani feniks
Osnivač foruma
Osnivač foruma

Peyton Manning ::
Freak ::
Liverpool FC ::Ja sam trenutno na strucnoj literaturi,ali ako nekoga zanima bitka kod Termopila u obliku romana, Pats 4ever i ja vam preporucujemo "Ognjenu kapiju."

Citao, vrhunska knjiga Cool

Kome se svideo film 300 neka obavezno procita ovu knjigu da bi video siru sliku te istorijske bitke. Knjiga obiluje detaljima o zivotu spartanaca kao i o dogadjajima koji su prethodili borbi kod Termopila.
+1
I njegova knjiga "Aleksandar" je odlicna...
Mene je prof Anticke Grcke napljuvao kad sam se pohvalio da sam je citao Surprised

http://nfl-fans-serbia.forumotion.com

24Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 19:54

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Njemu ako se ne svidja nek ne cita...

http://nfl.com/

25Knjige Empty Re: Knjige Pet 21 Jan 2011, 19:56

Pohovani feniks

Pohovani feniks
Osnivač foruma
Osnivač foruma

Izbacio me sa predavanja kad sam to rekao Sad i nije hteo da mi da da se potpisem Sad

http://nfl-fans-serbia.forumotion.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 18]

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu