NFL Fans Serbia
Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.


NFL Fans Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Filmovi i serije

+14
Steelers
penban
Zver
KPGS
The Bad Man
klodovik
Danijel Lg
Miki HOF
mardok
dr.dule
kb8
Niger iz huda
SymphonyX
Peyton Manning
18 posters

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 15 od 25]

351Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Uto 15 Nov 2022, 11:59

klodovik

klodovik
VIP
VIP

Sinoć odgledao film Tenet. SF žanr u kojem je tema vremenske petlje po prvi put odrađena na drugačiji način nego do sada. Naime, stvaranje paralelnih svetova nije novina u SF žanru ali u ovom filmu je ideja bila da događaji iz budućnosti menjaju događaje u sadašnjosti. Koliko je to teško razumeti gledajući sam film, shvatite još na samom početku, odnosno kako film ide, deluje vrlo nerazumljivo, pa čak i dosadno, jer vam se događaji ređaju (a vizualni efekti nisu za podcenjivanje), jedan za drugim iako vam se čini da nemaju veze jedan sa drugim. Ako imate volje da nastavite da gledate do samoga kraja, bićete nagrađeni saznanjem da ste u stvari gledali film unazad i tek na samom kraju uspevate da saznate sudar svetova koji se kreću suprotnim smerovima.
Po meni, ne bi trebali da počinjete da gledate film sve dok niste sigurni da možete da ga odgledate do kraja. Da li imate volje za tako nešto...?



Filmovi i serije - Page 15 Img_2015

352Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Uto 15 Nov 2022, 12:14

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

klodovik ::
markosto ::
klodovik ::Odgledao A touch of Frost... Serija rađena na malo čudan način, ne kao epizode od po sat vremena, već kao filmovi. Ipak, svaka epizoda (film) drži pažnju i tek na kraju dolazi do rešenja.
Sam kraj baš čudan. Pored redovnog dela, poslednja epizoda (film) ima mogućnost da gledaocu pruži zadovoljstvo režiranja samog kraja jer ima tri scenarija (redovna epizoda +dva dela od desetak minuta koji su posebno postavljeni kao mogući scenariji).
Moja ocena celog serijala je 8- 8.5, pa ako neko voli englesku kriminalistiku- preporuka za pogledati!

Prvih par epizoda... sve očekujej da Del boy kaže nešto tipa - Zezao sam se LOL

Inače David Jason... misim da je dobio i titulu Sir za doprinos glumi.
On je pre svega pozorišni glumac.

Pijatna serija.

Budi vredan pa odgledaj...! Very Happy

Pa odgledao sam ja to.
Ima... pre nekoliko godna.
Slažem se sa 8.5
U današnje vreme možda zvuči... pa zašto nije 9 ili 10...
Dobra je serija. Uvučete te.


Inače ovo za Tenet.
Klodi, nema šanse.
Nisam spreman tako da gledam.
Možda ranije.
Ili... https://www.imdb.com/title/tt0414993/
E ovo je nešto drugačije od Aronofoskog.
Rvača je režirao.
Između ostalog.

353Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Uto 15 Nov 2022, 12:16

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

Three stories - one each from the past, present, and future - about men in pursuit of eternity with their love. A conquistador in Mayan country searches for the tree of life to free his captive queen; a medical researcher, working with various trees, looks for a cure that will save his dying wife; a space traveler, traveling with an aged tree encapsulated within a bubble, moves toward a dying star that's wrapped in a nebula; he seeks eternity with his love.

354Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Uto 15 Nov 2022, 12:40

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

klodovik ::Sinoć odgledao film Tenet. SF žanr u kojem je tema vremenske petlje po prvi put odrađena na drugačiji način nego do sada. Naime, stvaranje paralelnih svetova nije novina u SF žanru ali u ovom filmu je ideja bila da događaji iz budućnosti menjaju događaje u sadašnjosti. Koliko je to teško razumeti gledajući sam film, shvatite još na samom početku, odnosno kako film ide, deluje vrlo nerazumljivo, pa čak i dosadno, jer vam se događaji ređaju (a vizualni efekti nisu za podcenjivanje), jedan za drugim iako vam se čini da nemaju veze jedan sa drugim. Ako imate volje da nastavite da gledate do samoga kraja, bićete nagrađeni saznanjem da ste u stvari gledali film unazad i tek na samom kraju uspevate da saznate sudar svetova koji se kreću suprotnim smerovima.
Po meni, ne bi trebali da počinjete da gledate film sve dok niste sigurni da možete da ga odgledate do kraja. Da li imate volje za tako nešto...?

Ako neko nije gledao, prvo da ne cita post Klodija kome cu promeniti nickname u spojler.

A film je solidan, samo ni blizu ostalih Nolanovih. Sad se ceka Openhajmer.

Odgledao sam All Quiet on the Western Front, odlican je.

http://nfl.com/

355Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Uto 15 Nov 2022, 12:45

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

Kad smo kod https://www.imdb.com/name/nm0004716/?ref_=tt_ov_dr

Možda ima nekog ko nije gledao Pi
https://www.imdb.com/title/tt0138704/?ref_=nm_flmg_wr_9

A paranoid mathematician searches for a key number that will unlock the universal patterns found in nature.


In NYC's Chinatown, recluse math genius Max (Sean Gullette) believes "everything can be understood in terms of numbers," and he looks for a pattern in the system as he suffers headaches, plays Go with former teacher Sol Robeson (Mark Margolis), and fools around with an advanced computer system he's built in his apartment. Both a Wall Street company and a Hasidic sect take an interest in his work, but he's distracted by blackout attacks, hallucinations, and paranoid delusions..

356Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Uto 15 Nov 2022, 13:13

klodovik

klodovik
VIP
VIP

[/quote]

Ako neko nije gledao, prvo da ne cita post Klodija kome cu promeniti nickname u spojler.

A film je solidan, samo ni blizu ostalih Nolanovih.  [/quote]

Eto, po stare dane i mlađani Pejton poče da preti...! Smile
Mislim da preporuka za gledanje nekog filma ili serije ne bi trebalo da izgleda samo sa dve reči- "odličan je" jer to što je možda nekome dobro- drugome ne mora da bude. Konkretno, ova priča je dobra i jedinstvena jer svi filmovi tipa vremenskih petlji imaju scenarije tipa neko je nešto promenio i to se odražava na budućnost. Ovde je sled događaja sasvim drugačiji i zato mi je delovao vrlo dosadno, jer se događaji odvijaju a tek na kraju može da se sklopi cela slika. Dakle, pomenuta je suština, a nije se krenulo u prepričavanje... Smile



Filmovi i serije - Page 15 Img_2015

357Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Sre 16 Nov 2022, 22:01

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

Šaljem nešto...

Svi dobri, pravi filmovi su već snimljeni... davno ili odavno...

358Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Sre 16 Nov 2022, 22:05

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

Isto je i u muzici.

Samo su Stonsi napravili sve što je mogo da se napravi.

359Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 25 Nov 2022, 09:34

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator



Prva sezona je bila odlicna.

http://nfl.com/

360Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Sre 30 Nov 2022, 23:54

klodovik

klodovik
VIP
VIP

Odgledao seriju Marco Polo (2014)... Nisam nešto impresioniran. Ocena: slaba, vrlo slaba šestica...! Surprised



Filmovi i serije - Page 15 Img_2015

361Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 05:33

Miki HOF

Miki HOF
Moderator
Moderator

koji kriterujum koristite da ocenite da li film/serija dobar?

pitanje za sve ovde

362Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 08:04

Zver

Zver
VIP
VIP

Kombinacija više faktora.

- Da radnja ima smisla, tj da je koherentna unutar postvaljenih ograničenja.

-Iz tog proizilazi da likovi imaju smisla, tj da se ponašaju kao što bi se osoba normalne inteligencije ponašala u datoj situaciji. Veoma poželjno je da tu bude poneki "relatable" lik.

-Iz poslednje rečenice proizilazi da gluma mora biti na nekom nivou. Nemoguće je imati "relatable" lik ako glumci rade posao kao da idu u kanc. 9-5 ponedeljkom ujutro nakon celog vikenda partijanja.

-Da ne forsira neku političku agendu, pogotovo ne neka moderna "WOKE" sranja.

-Da su mi film ili serija žanrovski bliski. Dobar krimić ću odgledati pre sladunjave komedije. SF pre neke drame. Istorijski spektakl pre nekog Hallmark božićnog specijala.

-The last but not the least Da me radnja u specifičnom momentu gledanja zainteresuje dovoljno da me natera da nastavim da gledam. Ovo je kranje subjektivno i zavisno od vremena i situacije. Gomila je filmova i serija za koje sam apsolutno potpuno svestan da su veoma kvalitetni, ali jednostavno u tom trenutku nisu mogli da mi drže pažnje. Najbolji primer "Breaking bad" koju mnogi svrstavaju među najbolje serije ikada. Početak mi je nekako prespor, nešto mi je odvuklo pažnju, posle nekih dvadesetak minuta sam odustao i to je bilo to. Posle sam se radije vraćao da gledam "The Wire" treći put nego da ponovo probam "Breaking bad".



...Sa Vajominškog Univerziteta

363Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 08:46

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Ne bih mogao ovako detaljno kao Bojan da kazem, ali osecaj koji imam dok gledam seriju/film je presudan za ocenu.

Posto sam na blizu 1000 odgledanih serija/filmova, onda je to valjda iskustvo i zato u 90% slucajeva pre pocetka znam da li ce mi se dopasti ili ne.

Veoma obracam paznju na scenografiju, kameru, i muziku, uz radnju i glumu naravno.

http://nfl.com/

364Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 08:49

Miki HOF

Miki HOF
Moderator
Moderator

kod mene mnogo jednostavno, ako se secam celog filma i skoro svake scene cak i posle 30 40 godina, to je po meni dobar film ili remek delo

losih filmova ne mogu da se setim posle par meseci

penban likes this post

365Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 08:54

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Miki HOF ::kod mene mnogo jednostavno, ako se secam celog filma i skoro svake scene cak i posle 30 40 godina, to je po meni dobar film ili remek delo

losih filmova ne mogu da se setim posle par meseci
Bas tako.

Dao sam 854 ocene na IMDB, samo following su dobili 10:
  • Interstellar
    The Best of Youth (La meglio gioventù)
    The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
    Profesionalac (domaci)
    Lepa sela, lepo gore
    The Great Beauty (La grande bellezza)
    Jutro ce promeniti sve
    The Sopranos
    Hitting the Apex
    Strokes of Genius
    OJ: Made in America
    Chernobyl


Devetki vec ima mnogo i par stvari mi je na 9.5, na primer, Farhadijev Salesman, Drvo divlje kruske, Twin Peaks, El secreto de sus ojos, Oldboy, All That Jazz...pa nekad promenim ocenu nakon gledanja.

Oldboy sam hteo da dignem na 10, a Boyhood mi je nakon prvog gledanja bio 10, a nakon drugog sam spustio na 8. Ne znam zasto takva razlika.

http://nfl.com/

366Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:03

Miki HOF

Miki HOF
Moderator
Moderator

evo pade mi na pamet The Blues Brothers

mogu da se setim skoro svakog dijaloga

367Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:13

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Zanima me da li nekom od vas neki od ovih filmova/serija/dokumentaraca koje sam pomenuo spada medju omiljene..

http://nfl.com/

368Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:28

Zver

Zver
VIP
VIP

Ima ih navedenih koje smatram izuzetno kvalitetnim i koje volim i cenim.

Interstellar
El Secreto de sus ojos
All that jazz
Lepa Sela
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford ( za ovo sam zabezeknut da si dao desetku )



...Sa Vajominškog Univerziteta

369Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:33

Zver

Zver
VIP
VIP

Jedan detalj koji sam preskočio je da kod dobrih filmova, pri ponovnom gledanju uvek nađem nešto novo, ma koliko puta ih gledao, bilo da je to neki detalj koji mi je izmakao, neka nova simbolika, neko novo značenje. Najbolji primer je "Blade Runner" ( koji lično smatram najboljim filmom ikada snimljenim ). Gledao sam ga dvocifren broj puta i uvek bih našao nešto što ranije nisam uočio.



...Sa Vajominškog Univerziteta

Niger iz huda likes this post

370Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:40

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Zver ::Ima ih navedenih koje smatram izuzetno kvalitetnim i koje volim i cenim.

Interstellar
El Secreto de sus ojos
All that jazz
Lepa Sela
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford  ( za ovo sam zabezeknut da si dao desetku )
Verovatno sam medju retkima kojima se taj film toliko dopao. Ali vibe filma, kamera, muzika koju je pravio Nik Kejv, gluma, itd su na mene ostavili neverovatan utisak, a gledao sam bar tri puta.

Zver likes this post

http://nfl.com/

371Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:42

Niger iz huda

Niger iz huda
Hall of Fame
Hall of Fame

Tek pretprosle godine napravio letterboxd. Verovatno neke filmove nisam prebacio , pa mi je trenutna cifra 878. Mislim da sam samo nekih 100nak ocenio. Ove godine sam krenuo jako, danas trinaesti film. Nadje se po koji film koji je malo stariji, resio da pogledam vecinu koja mi stoje na listi od pocetka 2020(kada sam trazio naslove koji su izasli 2019) pa do proslog marta. Manje-vise sam za sada sve pogledao iz 2022 sto sam hteo.


Plot na prvom mestu, pa onda ko stoji iza serije/filme, ocena i ko glumi. Mada moze tu da dodje do rotiranja. Ako me plot ne privuce, u najboljem slucaju cu film/seriju da pogledam kasnije. Ocenu vise gledam kao stepen zadovoljstva, a i barem sam u poslednjih par godina krenuo da prihvatam preporuke koje ne bih sam birao, ali znam da cu tamo videti nesto sto ce mi se svideti. Jedan od takvih primera je Netflixova serija Santa Clarita Diet. Ne moram sam sve da kopam i da istrazujem.

372Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:45

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Od novih sam odgledao The Banshees of Inisherin i ispunio je ocekivanja.

Avatar takodje sasvim prijatno iznenadjenje.

Veceras planiram The Fabelmans ili Pale blue eye.

http://nfl.com/

373Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:46

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

Miki HOF ::koji kriterujum koristite da ocenite da li film/serija dobar?

pitanje za sve ovde

Ranije, sad već davno, kad izađeš iz bioskopa i wau...
Danima pričate i premotavaš.
Rekao bih da idem po osećaju.
Sećam se kad me buraz od tetke odveo da gledamo Bladrunner imao sam možda 7 godina.
I dan danas mislim da je to možda jedan od najboljih filmova svih vremena.

Payton, All that jazz je baš dobar.
I Plesači prvog reda, slična je tematika.
Verovatno su gledao dokumentarce o MotoGP, video sam da si fan.
Fast, Faster, Hitting the Apex.

Nikakao da pogledam No time to die.
Kritike su očaj.
Kažu Krjeg je dao sve od sebe i ona Ana de Armas.
Onaj Rami Malek mi je i delovao ishajpovan, kažu užaš se.

374Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:53

Niger iz huda

Niger iz huda
Hall of Fame
Hall of Fame

Peyton Manning ::Od novih sam odgledao The Banshees of Inisherin i ispunio je ocekivanja.

Avatar takodje sasvim prijatno iznenadjenje.

Veceras planiram The Fabelmans ili Pale blue eye.

Najbolji iz 2022 koji sam pogledao. Mozda su mi neke stvari malo zasmetale pre zavrsnih scena.

Definitivno cu ga pogledati opet.

Za Avatar sam siguran da ce se ponovo prikazivati u nekom trenutku u bioskopima, mrzi me da idem do bioskopa i kasnije da gledam na kompjuteru.

Bond je imao jaku dobru prvu polovinu filma i onda kako je krenula implementacija Ramija Maleka u pricu tako je sam kvalitet filma pao. Cak je imao dobru prvu scenu u kojoj se pojavio. Bas je razocaravajuca druga polovina filma, ponadao sam se da moze da bude na nivou Skyfalla, a mozda i malo iznad toga.

375Filmovi i serije - Page 15 Empty Re: Filmovi i serije Pet 13 Jan 2023, 09:59

markosto

markosto
Hall of Fame
Hall of Fame

Almodovar ume da napravi dobar film, često pretera.
Ali osetiš neku emociju.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 15 od 25]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu