NFL Fans Serbia
Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.


NFL Fans Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

FIBA Basketball World Cup 2023

+7
Zver
dr.dule
Miki HOF
SymphonyX
kb8
Peyton Manning
penban
11 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 7]

51FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Pon 28 Avg 2023, 21:27

penban

penban
Moderator
Moderator

Svako je slobodan da radi ono što želi, a tu spada i to da igra ili ne igra za repku... Sad, da li je ispravno ili ne, mišljenja se razlikuju. Iskren da budem, da sam na njegovom mestu ne znam šta bih ja uradio.

Mislim da nema njegovo neigranje za repku toliki uticaj na druge igrače. Za repku treba da igraju oni koji su dovoljno kvalitetni i koji pre svega to žele. Jokić ne želi da igra i to je to. Sigurno nije razlog drugih to da se ne odazovu što nema Jokića. Za neke bi to čak bila prilika da se dokažu i pokažu na velikom takmičenju i možda zabodu bolji ugovor, jer je to prvi cilj, a onda medalja i slava.

Mnogo veći problem je što prosto nema kvaliteta kao nekad. Srbija je bila na korak od toga da ostane bez SP, a te kvalifikacije su igrali mahom igrači iz Evrope, što dovoljno govori o kvalitetu nekadašnje zemlje košarke (mada za mene je Jugoslavija zemlja košarke, a Srbija samo uzima taj epitet bez osnova). Opet taj Jokić je jedan od zaslužnijih za plasman na SP (utakmica protiv Grka u Areni).

Problem je i to što su mlađe kategorije tek ovog leta nešto napravile. Sve se to oseti na A tim i to da ti igrači koji nisu kalibar ABA lige igraju u repki i da ti je prvi plej igrač koji nije kvalitetnu košarku igrao godinama, a drugog pravog pleja i nemaš.



2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION
2019 NFLFS VETERANI CHAMPION

52FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Pon 28 Avg 2023, 22:18

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

penban ::Svako je slobodan da radi ono što želi, a tu spada i to da igra ili ne igra za repku... Sad, da li je ispravno ili ne, mišljenja se razlikuju. Iskren da budem, da sam na njegovom mestu ne znam šta bih ja uradio.

Ja se slazem to, zato uvek i napomenem da je to moje vidjenje i da ja tako gledam na to.

penban ::
Mislim da nema njegovo neigranje za repku toliki uticaj na druge igrače. Za repku treba da igraju oni koji su dovoljno kvalitetni i koji pre svega to žele. Jokić ne želi da igra i to je to. Sigurno nije razlog drugih to da se ne odazovu što nema Jokića. Za neke bi to čak bila prilika da se dokažu i pokažu na velikom takmičenju i možda zabodu bolji ugovor, jer je to prvi cilj, a onda medalja i slava.

Ja mislim da ima i da ce imati jer je u pitanju najbolji igrac. Kad je Pokusevski bio u pitanju na primer, meni je smetalo ali vecina nije pominjala jer nije u pitanju najbolji nas igrac ikada ali razlog zasto Pokusevski nije dosao prvi put je bio isti kao i Jokicev, pripremam se za narednu sezonu pa ne mogu. Za mene to nije nikakav razlog i na to ce moci da se vade svi uvek. Doncic recimo nema taj problem da sedne u avion i ode CAK na Filipine  albino

penban ::
Mnogo veći problem je što prosto nema kvaliteta kao nekad. Srbija je bila na korak od toga da ostane bez SP, a te kvalifikacije su igrali mahom igrači iz Evrope, što dovoljno govori o kvalitetu nekadašnje zemlje košarke (mada za mene je Jugoslavija zemlja košarke, a Srbija samo uzima taj epitet bez osnova). Opet taj Jokić je jedan od zaslužnijih za plasman na SP (utakmica protiv Grka u Areni).

Tu se ne slazem, jeste Jugoslavija ali jeste i Srbija jer smo pravili rezultate i posle raspada a to je jos veci uspeh s obzirom na broj stanovnika, samim tim manji broj potencijalnih igraca.
A ta utakmica protiv Grka je za mene jos veci dokaz koliko je ispao sisa jer ga je narod docekao kao Boga i pored dva otkazivanja zbog smesnih razloga. I na evropskom je imao podrsku i niko od normalnih i postenih ljudi koji vole kosarku nije njemu zamerao za neuspeh jer je bio ubedljivo najbolji.

Uglavnom, slazem sa da treba da igra ko zeli, ali isto tako ti koji ne zele moraju da prihvate kritiku nas koji  smatramo drugacije. S druge strane ako ne zeli da igra, to je isto posteno samo sto ga ja ne bi zvao vise nikad.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

53FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Pon 28 Avg 2023, 23:27

penban

penban
Moderator
Moderator

Za ovo zemlja košarke zašto kažem da po meni Srbija ne zaslužuje taj epitet... Od kad nastupa pod imenom Srbija, a to je od 2007,znači 16 godina, osvojena su 4 srebra, uz dva jaka poraza u finalima, samo jedno učešće na OI, samo jedan F4 EL, bez trofeja u klupskoj košarci na evropskoj sceni, liga očajna, većina igrača nije glavna u svojim timovima...

Poređenja radi samo sa SRJ, ne sa SFRJ koja je bila košarkaška velesila, gde za 11 godina takmičenja:
3 zlata na EP
2 zlata na SP
1 srebro na OI
1 bronza na EP
Igrale su se svake OI, a niz medalja je bio prekinut samo u Sidneju
Partizan igrao F4
Winston Yuba liga bila jača od današnje Aba lige
Igrači koji su igrali za reprezentaciju su bili nosioci igre svojih timova...



2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION
2019 NFLFS VETERANI CHAMPION

54FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 08:04

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Mos Def ::E aj sad ja da se raspucam, bice ovo najduzi post u istoriji foruma.

Uglavnom, kad god se povede ta prica o igranju za reprezentaciju odma krenu cuvene recenice "a sta je njemu drzava dala?", "a sto bi on", a "ko da bi ti" i te price i izgovori koji totalno mase poentu igranja jer ne igraju oni za tamo nekog Franju Udovicica ministra sporta ili ne znam koga iz drzave, nego igraju za narod koji obozava kosarku i koji je razvio kosarkasku kulturu na temeljima reprezentativnih uspeha. Ja znam da to igranje za narod u danasnjem materijalnom svetu nikome nista ne znaci ali i taj novac koji je on zaradio je povezan sa tim gde se rodio ali najbolje primerima to da objasnim.

Sad uzmimo tog Jokica, ko je najzasluzniji za njegov uspeh? Naravno on i njegova porodica ali odma za tim je najzasluzniji srpski narod i to sto se rodio u Srbiji gde je kosarka nacionalni sport. Kako je moguce da se ljudi rode par stotina kilometara severnije ili istocnije u Madjarskoj i Rumuniji a da niko od nas ne zna da navede vise od jednog Madjarskog i Rumunskog kosarkasa? Dakle prakticno ista ravnica koju dele "zamisljene linije" koje predstavljaju drzave i narode i u jednom delu niko ziv ne pravi rezultate a u drugom imas igrace kao sto je Jokic, Bodiroga itd. Da ne nabrajam sad bogatije zemlje tipa ne znam Danska, Norveska itd. i naravno Engleska. Jel mozes da poverujes da bi neko u Engleskoj prepoznao talenat malog debelog Jokica i da bi imao istu kosarkasku karijeru da se rodio u Engleskoj? Ne bi ni igrao kosarku jer je ni ne voli. Dakle ne radi se uopste o drzavi nego on treba da igra za mene, tebe, Peru, Miku, Lazu i hiljade drugih koji vole kosarku a vole je zato sto su neki ljudi pre 60ak godina poceli da prave uspehe sa reprezentacijom, pa su njih gledala neka deca pa su zelili i oni da igraju isto, pa su njih neka druga i tako sve do danas i nase generacije koja je odrastala uz uspehe 90ih i ranih 2000ih i zavolela kosarku zbog toga. To je i cilj ovog profesionalnog sporta po meni, da danas ovu reprezentaciju gledaju neki klinci koji ce da zavole kosarku pa ce uzeti da je igraju, pa ce uzeti da je treniraju itd. i tako obezbede svoju porodicu a igranjem za reprezentaciju da obezbede narednu generaciju. Znaci odgovorno tvrdim, iako je to nemoguce sad dokazati naravno, da se Jokic nije rodio u Srbiji i da se rodio u bilo kojoj drugoj zemlji u kojoj kosarka nije popularna, da nikad ne bi postao to sto jeste jer niti bi imao ko da prepozna njegov talenat, niti bi imao ko da ga gura, niti bi imao sa kim da se nadmece, niti bi ga NBA skauti prepoznali jer oni ne idu bilo kuda nego idu u poznate kosarkaske zemlje. Tako da je njegova duznost i obaveza, ali i duznost i obaveza svakog kosarkasa u Srbiji je da se odazove pozivu da igra za reprezentaciju.

Sad mogu dalje da nastavim sa primerima cisto kad sam se zaleteo jer se tako najbolje ilustruje koliko je bitno gde se rodis sto ljudi cesto zaboravljaju osim u situacijama koje su negativne a pozitivne nikad. Uzmimo jednog Milana Lucica na primer. Srbin odnosno srpskog porekla, njegovi roditelji su rodjeni u Srbiji i otisli u Kanadu. Da li ti mislis, da bi Milan Lucic, da je njegov otac ostao u Srbiji, ikad postao profesionalni hokejas? Nikad. Garantovano jer 95% ljudi ne zna ni pravila hokeja, ne zna nijednog hokejasa, nije pogledalo utakmicu u zivotu, ne zna nista o tome. Da se rodio par stotina kilometara zapadnije u Sloveniji ili severnije u Ceskoj, mozda i bi ali u Srbiji nikad. Dakle taj Lucic da se nije rodio u Kanadi gde ljudi vole hokej, nikad ga ne bi zaigrao a cak i ako bi ga zaigrao, nikad ne bi zavrsio u NHL-u jer sve ono sto sam gore napisao za Jokica vazilo bi obrnuto za njega i najzasluzniji sto je zavrsio u NHL-u i imao uspesnu karijeru i zaradio dosta novca je on sam, njegova porodica a onda i narod u Kanadi i on je duzan da se odazove i da igra za njihovu reprezentaciju. Ne mora nista drugo, ne mora nikakav novac da daje, ne mora porez da placa moze da radi sa svojim novcem sta hoce, jedino sto treba je da vrati tako sto ce igrati za rep.

Milion primera ima a svi ih i znamo, gde uvek jedne iste zemlje prave uspehe u odrednim sportovima, tipa Kenijci u maratonu, Jamajcani u sprintu, skandinavci i Rusi u hokeju pa cak i u automoto sportovima imamo uvek Italijane, Spance pa cak i Brazilci recimo u F1 nekoliko generacija imaju vozace itd. Sam si rekao Maricu, Kina tolika zemlja, tolika infrastruktura, strani trener, sve to i na kraju nista. To nema veze sa tim da li je drzava razvijena ili nije, nema veze ni sa fizickim predispozicijama populacije tipa recimo sa prosecnom visinom u slucaju kosarke jer Holandjani su poznati kao visok narod pa ne vidim da nesto prave rezultate u kosarci, jel znas i jednog Holandskog kosarkasa a bogati i visoki su? Al zato u fudbalu... Nema veze i na sa pozicijom drzave jer Madjari i mi nemamo more pa smo opet medju najboljima u vaterpolu a nismo nesto ni bogati. U nekim slucajevima tipa severne drzave, ima veze sa klimom pa ljudi igraju hokej cesce ali Ceska nema nesto posebno drugaciju klimu od nas pa ima hokejase u NHL. Nema veze ni sa cim od toga nego ima veze samo i iskljucivo sa sportskom kulturom koja se razvila kroz uspehe koje je, u timskom sportu, pravila reprezentacija te zemlje a u individualnom zastava koju je taj sportista nosio odnosno drzavu koju je predstavljao.

Za kraj jos jedan primer - Djokovic. Sve ovo gore, sto vazi za Jokica, ne vazi za njega. To je covek koji nam nije duzan nista i ima svako pravo da kaze da nece da igra i da svi to prihvatimo. Ima svako pravo da onomad uzme Britanski pasos jer da se rodio u toj Engleskoj verovatno bi mu put do uspeha bio mnogo laksi i svi bi ga voleli i roditelji ne bi morali da mu se zaduzuju i nista od svega sto je prosao. I nije tenis zavoleo ni zbog koga drugog jer nije ni bio popularan kod nas. Ali on je sve to odbio i ne samo to nego je bukvalno stvorio tenis u Srbiji, doneo turnire, doneo titulu, napravio terene i mozda od Srbije napravi i poznatu tenisku zemlju, sto cemo znati za nekoliko decenija, uz duzno postovanje svim ostalim nasim teniserima. Dakle on nista od toga nije morao ali je ipak odlucio da uradi i pored toga sto mnogi u Srbiji mu zameraju za neki porez u Monaku i neke gluposti jer nemaju ni trunke obraza i ne shvataju koliko je vec uradio do sad. Ja licno bi mu spomenik od 5m digao u sred BG i zato je neko Djokovic a neko jokic.

Znam da ce mnogi da pomenu SAD i njihove kosarkase koji idu samo na Olimpijske igre, to je njihova sramota. I to ne samo sramota njih kao igraca nego i njih kao naroda jer ni ne postuju svoju kosarkasku rep. Kad se igralo svetsko u Indijanapolisu onomad 2002, u cetvrtfinalu protiv nas, u njihovoj drzavi, bilo je vise nasih navijaca nego njihovih. Hala poluprazna, nigde zive duse. Kod nas kad se u NS igralo 2007. godine svetsko za mlade U17, puna hala. Za U17 ej.

Uglavnom, zakljucak je da, ako se bavis sportom, koji se u tvojoj zemlji smatra za nacionalni sport, za najpopularniji sport, za deo kulture, kako god, tvoja duznost je da igras za reprezentaciju svaki put (osim ako si povredjen naravno), jer bi ti put do uspeha bio mnogo tezi da nije tako.

Mogao bi jos opusteno jer mislim da je bitna stvar za buducnost pre svega kosarke nase al i ovo je previse Very Happy

Nista ti pogresno nisi ovde napisao, pa ja nemam sta da repliciram. Sve si upravu, al ja znam da bih ja verovatno postupio kao Jokic (osim sto ne bih igrao uz trubace na ulici.) Very Happy Pa ga zato ne osudjujem, jer bi to bilo licemerno.

Prosto me nikad nije nesto lozilo gledanje/navijanje za bilo koju reprezentaciju (ne kazem da ne navijam za nas, gledam uvek i sve to, ali mi porazi ne padaju tesko), pa zato sumnjam da bi mi i igranje bilo nesto vise od odskocne daske ili uzimanja medalje kako bi se karijera zaokruzila.

kb8 likes this post

http://nfl.com/

55FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 08:38

Zver

Zver
VIP
VIP

Ja sam pre par godina imao priliku da razgovaram sa jednom našom košarkašicom, u to vreme standardnom članicom reprezentacije, i dotakli smo se ove teme, isto je bilo leto pred takmičenje, neko je otkazao ( moguće baš Jokić ne sećam se više ) i apsolutno smo sve ovo isto provukli kroz razgovor što je Mos Def napisao. Bukvalno nemam šta da dodam, sve je tako, sve je čovek u pravu, ali ja Jokića svejedno ne osuđujem. I dalje smatram da čovek ima pravo sa svojim vremenom i svojim novcem da radi apsolutno šta želi ( dok god ne ugrožava druge, naravno ). Ko što reče Fića, ja bi se prvi zajebavao i provodio i boleo bi me tuki za repku, tako da gubim pravo da zameram.

Jedino što se ne slažem je da njegovo neigranje nema uticaja na nekog drugog. Možda nema u ovoj reprezentativnoj iteraciji, ali siguran sam da će sledeći put neki Bogdan ili Milutinov ili tako neko jednostavno kazati, ma znaš šta, što bi se ja jebavao, za tamo neko maksimum četvrtfinale, kad ovaj neće da igra, a sa njim smo mogli "jako i do samog kraja"...

I da...neoprostivo je da u 2023-oj godini još nismo shvatili da se vremena menjaju i da je naturalizovani igrač neophodnost ( a nije da nema kvalitetnih koji bi mogli dominirati na pozicijama gde smo najtanji )

Inače, toliko sam se i navijački ohladio od reprezentacija u bilo kom sportu. Bukvalno me boli kurac i za fuzbalere i košarkaše i odbojkaše i za Đokovića. Jedino su ostali KKP u košarci, WHU u fudbalu, i Giantsi u AF. Moguće da je i to razlog što sam tako tolerantan prema Jokiću.



...Sa Vajominškog Univerziteta

Peyton Manning likes this post

56FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 09:10

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

penban ::Za ovo zemlja košarke zašto kažem da po meni Srbija ne zaslužuje taj epitet... Od kad nastupa pod imenom Srbija, a to je od 2007,znači 16 godina, osvojena su 4 srebra, uz dva jaka poraza u finalima, samo jedno učešće na OI, samo jedan F4 EL, bez trofeja u klupskoj košarci na evropskoj sceni, liga očajna, većina igrača nije glavna u svojim timovima...

Poređenja radi samo sa SRJ, ne sa SFRJ koja je bila košarkaška velesila, gde za 11 godina takmičenja:
3 zlata na EP
2 zlata na SP
1 srebro na OI
1 bronza na EP
Igrale su se svake OI, a niz medalja je bio prekinut samo u Sidneju
Partizan igrao F4
Winston Yuba liga bila jača od današnje Aba lige
Igrači koji su igrali za reprezentaciju su bili nosioci igre svojih timova...

Pa dobro ja SRJ i smatram za Srbiju, uz duzno postovanje za CG ali cak i da smo se tad odma odvojili a ne 2007. ne bi se stvari promenile sto se rezultata tice jer su vecinu igraca cinili Srbi tad. Kad neko kaze Jugoslavija ja mislim na SFRJ a ne taj patrljak od SRJ sto se vukao jos par godina, za mene je to Srbija, barem u sportskom smislu.

Al ajde cak i da uzmemo od 2007. godine, kad tako navedes zvuci oskudno ali zapravo kad krenes da analziiras rezultati uopste nisu losi. Mi nismo velesila kao tad ali smo i dalje kosarkaska zemlja jer kad pogledas zapravo nase rezultate od tad i uporedis ih sa ostalim zemljama shvatis da smo i dalje dobri. Uporedi koliko je Litvanija uzela medalja od 93. a koliko mi od 2007. Isto tako uporedi sa ostalim bivsim SFRJ republikama, uporedi sa Rusima itd. Jedino sto se promenilo jeste sto su Francuzi napravili nekoliko dobrih rezultata i sto je Spanija poslatala kosarkaska sila bukvalno ali realno ne mozemo mi ni da se poredimo sa njima sad kao Srbija jer Spanci su po meni najveca sportska nacija u Evropi sigurno a mozda i u svetu, ili barem odma iza Amera.
Dakle s obzirom da smo manja zemlja i sto prolazimo kroz ovakve stvari kao ovo svetsko gde odlazimo nekompletni i sto i dalje nemamo naturalizovane igrace, rezultati nisu losi uopste cak i ako gledas od 2007. ali ja gledam od 93.

Za mene kad neko kaze zemlja kosarke, samo Srbija i Litvanija su mi u glavi.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

Peyton Manning likes this post

57FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 09:14

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

Sad gledam i za Grcku uspehe, neverovatno koliko zapravo malo medalja imaju a poznati su kao drzava gde je kosarka popularna barem koliko i kod nas. Imaju jedno srebro na svetskom, imaju 3 zlata na evropskom, jedno srebro i dve bronze i nemaju nijednu medalju na Olimpijskim za 90 godina. Pa mi smo tu negde i za 16 godina.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

58FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 09:24

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

Zver ::Ja sam pre par godina imao priliku da razgovaram sa jednom našom košarkašicom, u to vreme standardnom članicom reprezentacije, i dotakli smo se ove teme, isto je bilo leto pred takmičenje, neko je otkazao ( moguće baš Jokić ne sećam se više ) i apsolutno smo sve ovo isto provukli kroz razgovor što je Mos Def napisao. Bukvalno nemam šta da dodam, sve je tako, sve je čovek u pravu, ali ja Jokića svejedno ne osuđujem. I dalje smatram da čovek ima pravo sa svojim vremenom i svojim novcem da radi apsolutno šta želi  ( dok god ne ugrožava druge, naravno ). Ko što reče Fića, ja bi se prvi zajebavao i provodio i boleo bi me tuki za repku, tako da gubim pravo da zameram.

Jedino što se ne slažem je da njegovo neigranje nema uticaja na nekog drugog. Možda nema u ovoj reprezentativnoj iteraciji, ali siguran sam da će sledeći put neki Bogdan ili Milutinov ili tako neko jednostavno kazati, ma znaš šta, što bi se ja jebavao, za tamo neko maksimum četvrtfinale, kad ovaj neće da igra, a sa njim smo mogli "jako i do samog kraja"...

I da...neoprostivo je da u 2023-oj godini još nismo shvatili da se vremena menjaju i da je naturalizovani igrač neophodnost ( a nije da nema kvalitetnih koji bi mogli dominirati na pozicijama gde smo najtanji )

Inače, toliko sam se i navijački ohladio od reprezentacija u bilo kom sportu. Bukvalno me boli kurac i za fuzbalere i košarkaše i odbojkaše i za Đokovića. Jedino su ostali KKP u košarci, WHU u fudbalu, i Giantsi u AF. Moguće da je i to razlog što sam tako tolerantan prema Jokiću.

Kazem ja, razumem ljude koji drugacije gledaju na stvari, jedino sto bi dodao jeste da niste razumeli sta mislim kad kazem duznost igranja, to znaci nije bitno da li se lozis ili ne, nego "moras" da se odazoves. Otprlike kao kad bi ti roditelji obezbedili lepo detinjstvo, dobru skolu i sve to a ti onda neces ni minimum da uradis da im vratis sa izgovorom mrzi me, ja sam sam ucio i stekao sve sam i slicno. Tako ja to gledam otprlike.

A za naturalizovane se ne slazem al to smo vec pricali i tu je manje vise ista prica kao sa ovim, stvar je razlicitih pogleda. Razumem i tvoje razmisljanje da se vremena menjaju i slicno ali za mene to gubi smisao reprezentacije.

A inace i ja gotovo da nista ne pratim vise osim KKP, MotoGP, NFL i reprezentacije u fudbalu i basketu i ponekad finale nekih drugih takmicenja i DJokovica. Medjutim jedino gde zaista osecam nesto kad pratim jeste reprezentacija i to u ovom nasem izvornom smislu bez naturalizovanih igraca, jer mi je to nesto najpribliznije onom izvornom shvatanju sporta, pre svega timskog, gde odredjena grupa ljudi sa jednog prostora ima svoju ekipu koja ih predstavlja i nadmece se sa drugima. U klupskom sportu to nema nikakav smisao jer nijedan klub nema nikakav identitet vise, postali su otprlike kao preduzeca, osecam se kao da navijam za Bancu Intesu protiv Addiko Banke. Samo neke pare, finansije, transferi, stranci...

Zakljucak, jedino su mi reprezentacije ostale i zato me ove stvari oko otkaza, stranaca i ostalo pogadjaju Sad



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

Peyton Manning likes this post

59FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 09:27

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator



Ima i dalje nekih koji razumeju.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

60FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:02

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Ma šta on sere, da je upola dobar ko brat bio bi s njim sada na odmoru i bolio bi ga qratz za repku...

Tu je u izlogu s nadom da će ga neko kupit i bacit hrpu para na debila...

Brao bi pamuk da mu nema Janisa...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

61FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:04

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

penban ::Za ovo zemlja košarke zašto kažem da po meni Srbija ne zaslužuje taj epitet... Od kad nastupa pod imenom Srbija, a to je od 2007,znači 16 godina, osvojena su 4 srebra, uz dva jaka poraza u finalima, samo jedno učešće na OI, samo jedan F4 EL, bez trofeja u klupskoj košarci na evropskoj sceni, liga očajna, većina igrača nije glavna u svojim timovima...

Poređenja radi samo sa SRJ, ne sa SFRJ koja je bila košarkaška velesila, gde za 11 godina takmičenja:
3 zlata na EP
2 zlata na SP
1 srebro na OI
1 bronza na EP
Igrale su se svake OI, a niz medalja je bio prekinut samo u Sidneju
Partizan igrao F4
Winston Yuba liga bila jača od današnje Aba lige
Igrači koji su igrali za reprezentaciju su bili nosioci igre svojih timova...
SRJ je jednako Srbija realno, a cak i kao samostalna Srbija, to su veoma lepi rezultati...4 srebra za 16 god ne mogu biti los rezultat nikako, posebno sto je bila jedna bas velika kriza od par god.

http://nfl.com/

62FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:06

kb8

kb8
Moderator
Moderator

A kad smo kod navijanja, za bilo koju našu repku, drago mi je da uspiju, nešto naprave al i kad se useru, ko im jebe mater, nemrem reć da se nešto previše ubijam i navijam (za razliku od prije 20+ godina kad sam živio za to)...

Al zato Liverpool, Lakersi i Ninersi...

Jao, jao, jao...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

Peyton Manning and Zver like this post

63FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:06

penban

penban
Moderator
Moderator

Ako je SRJ jednako Srbija zašto se nije nastavio kontinuitet medalja i dobrih rezultata?



2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION
2019 NFLFS VETERANI CHAMPION

Niger iz huda likes this post

64FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:16

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

penban ::Ako je SRJ jednako Srbija zašto se nije nastavio kontinuitet medalja i dobrih rezultata?
Pa milion faktora utice.

Neke druge reprezentacije su postale jace, naturalizacija sve cesca, pare mnogo vece pa igraci idu ranije napolje itd...a kontinuitet dobrih rezultata se nastavio, jer nismo propali kao Madjarska u fudbalu.





http://nfl.com/

65FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:20

penban

penban
Moderator
Moderator

Peyton Manning ::
penban ::Ako je SRJ jednako Srbija zašto se nije nastavio kontinuitet medalja i dobrih rezultata?
Pa milion faktora utice.

Neke druge reprezentacije su postale jace, naturalizacija sve cesca, pare mnogo vece pa igraci idu ranije napolje itd...a kontinuitet dobrih rezultata se nastavio, jer nismo propali kao Madjarska u fudbalu.



Ne vidim da je propuštanje OI i samo 4 medalje (i to srebrne) nastavak uspeha, ali dobro. Ne moramo se u svemu slagati Very Happy



2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION
2019 NFLFS VETERANI CHAMPION

66FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:24

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Fićo i ja se u hrpi toga ne slažemo, zato nam slađe tipkat stalno Very Happy



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

Peyton Manning and penban like this post

67FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:29

Miki HOF

Miki HOF
Moderator
Moderator

moja omiljena je, sve je tako kao sto kazes prijatelju ali nisi u pravu... Very Happy

kb8, Peyton Manning and penban like this post

68FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:35

Zver

Zver
VIP
VIP

A dobro, to znači da taj neko ima jako dobar argument, ali svejedno misliš da je tvoj argument jači. Moguće je da stvari budu sive, i da ste obojica do određenog stepena u pravu. Tj. da stvari nisu ni bele ni crne odnosno da niko nije apsolutno u pravu.



...Sa Vajominškog Univerziteta

Peyton Manning likes this post

69FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:35

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

penban ::
Peyton Manning ::
penban ::Ako je SRJ jednako Srbija zašto se nije nastavio kontinuitet medalja i dobrih rezultata?
Pa milion faktora utice.

Neke druge reprezentacije su postale jace, naturalizacija sve cesca, pare mnogo vece pa igraci idu ranije napolje itd...a kontinuitet dobrih rezultata se nastavio, jer nismo propali kao Madjarska u fudbalu.



Ne vidim da je propuštanje OI i samo 4 medalje (i to srebrne) nastavak uspeha, ali dobro. Ne moramo se u svemu slagati Very Happy

Nije krah. Mozda bi bio za USA, ali za Srbiju nije.

Poraz od USA u finalu svetskog nije neuspeh ni za jednu reprezentaciju.

Propustanje OI i slabiji rezultati na evropskom jesu, ali opet nista katastrofalno jer evo opet smo u igri za polufinale, na OI cemo biti medju top8 favorita (ako se plasiramo) itd.

Ko je to pa doprinosio od Crnogoraca 2002 npr?

Ja ne mogu da se setim nikog osim Drobnjaka da je iz CG bio u tom timu.

http://nfl.com/

70FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:36

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Zver ::A dobro, to znači da taj neko ima jako dobar argument, ali svejedno misliš da je tvoj argument jači. Moguće je da stvari budu sive, i da ste obojica do određenog stepena  u pravu. Tj. da stvari nisu ni bele ni crne odnosno da niko nije apsolutno u pravu.
Obicno je tako

http://nfl.com/

71FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:36

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

kb8 ::Fićo i ja se u hrpi toga ne slažemo, zato nam slađe tipkat stalno Very Happy
Istina Very Happy

Mada se gap smanjio nesto u poslednje vreme Very Happy

http://nfl.com/

72FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:37

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Miki HOF ::moja omiljena je, sve je tako kao sto kazes prijatelju ali nisi u pravu... Very Happy

Tak ja svojoj Gospodži, al samo ovaj prvi dio:

sve je tako kao sto kazes ljubavi

Al nisi u pravu ostavim za sebe i da skratim tu prepirku u najkraćem mogućem roku i napravim ipak po svome...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

Zver likes this post

73FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:38

Zver

Zver
VIP
VIP

kb8 ::Fićo i ja se u hrpi toga ne slažemo, zato nam slađe tipkat stalno Very Happy

A jes vala...ko će se slagat s nekim ko navija za Dalas.

Very Happy



...Sa Vajominškog Univerziteta

kb8 likes this post

74FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:38

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Peyton Manning ::
kb8 ::Fićo i ja se u hrpi toga ne slažemo, zato nam slađe tipkat stalno Very Happy
Istina Very Happy

Mada se gap smanjio nesto u poslednje vreme Very Happy

Istina i to, ne znam šta se događa Cool Faca Very Happy



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

Peyton Manning likes this post

75FIBA Basketball World Cup 2023 - Page 3 Empty Re: FIBA Basketball World Cup 2023 Uto 29 Avg 2023, 10:41

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

Zvuci stvarno kao losi rezultati a zapravo i nije lose kad stavis u kontekst o kom sam pricao. Spanci postali sila, Francuzi isto nekoliko dobrih rezultata pre svega na Euro, mnoge ekipe da nisu dovele naturalizovane igrace ne bi napravile dobre rezultate, tipa Makedonija sa Mekejlebom itd.

A imamo recimo i trenere koji su i dalje medju najboljima u evropi a imamo trenutno i srpskog trenera u Torontu. Dva strana trenera su bila u istoriji NBA i oba nasi, plus pomocnici tipa Milojevic u GSW itd. Onda broj stranaca u NBA po nacionalnosti, mislim da su samo francuzi ispred nas.





2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

Peyton Manning likes this post

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 7]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu