NFL Fans Serbia
Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.


NFL Fans Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Offseason 2024/25 - Opšta diskusija (pijaca, dojave, šuškanja, tračevi i ostalo)

+9
dr.dule
Walt Deezna
kb8
Peyton Manning
Jacob
Zver
mardok
Miki HOF
Steelers
13 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole  Poruka [Strana 5 od 5]

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Zver ::Ovaj kog su dodali je bolji od svih onih koje su imali... Very Happy

Onda su mogli i nas dvojicu dovest za puno manje pare, isti učinak bi bio...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

Jacob

Jacob
Hall of Fame
Hall of Fame

Cousins je najsrecniji covek na svetu.
Pazi ovako, sedece penix na klupi dve sezone, onda Falconsi cutuju Cousinsa i lik opet unovci teske pare od sledeceg tima.
Ovaj lik zaradio vise para nego braca Manning zajedno

Jacob

Jacob
Hall of Fame
Hall of Fame

NFL team owners largely support Commissioner Roger Goodell’s preference for an 18-game regular season, and the league and owners might make a renewed attempt to get the players union to agree to such a lengthening of the season well before the collective bargaining agreement expires after the 2030 season, according to five people familiar with the NFL’s inner workings and the owners’ views.

An 18-game season, if implemented, would be accompanied by a reduction of the preseason from three to two games per team. It could lead to each team being given a second bye week during the regular season. It probably would result in the Super Bowl being played annually on Presidents’ Day weekend. That, in turn, could lead to a reworking of the offseason schedule in which the league might hold a “tentpole” event in each month — the NFL combine in March, free agency in April and the draft in May.

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

To ce se sigurno desiti, samo je pitanje kad...pretpostavljam tamo negde 2027. na primer

http://nfl.com/

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Nek prošire sezonu do aprila i misa...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

niko32


NFL Player
NFL Player

Dosta su ublažili sport. Ladno bi mogli da biju 20 kola + PO.

Jacob

Jacob
Hall of Fame
Hall of Fame

Mozda sam ja nostalgican ali ovaj sport je bio najbolji negde od 2005 do 2015

Niger iz huda likes this post

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

Po meni je, kao i za vecinu timskih sportova tipa fudbal i kosarka, zlatan period od 80ih do sredine 2000ih. To je period kada je u svim tim sportovima kvalitet bio na visokom nivou a u isto vreme popularnost i novac nisu imali preveliki uticaj na samu igru. Pre tog perioda, novca je bilo manje pa nije imao uticaj ali je kvalitet bio poluamtarski, s druge strane danas je kvalitet na visokom nivou(neki se mozda ne bi slozili ali mislim da je sposobnost sportista prosto na mnogo vecem nivou sveukupno, iz vise razloga), medjutim novac ima preveliki uticaj na igru i odluke se donose iskljucivo zbog novca a ne zbog samog sporta.

Mislim da je niko32 tu dobro rekao, toliko su ublazili sport da mogu sada opusteno da dizu broj utakmica u sezoni.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

niko32


NFL Player
NFL Player

Jacob ::Mozda sam ja nostalgican ali ovaj sport je bio najbolji negde od 2005 do 2015
da da.. bila su to divna vremena kad si mogao da pregaziš qb kao omanji kamion, bez nekih većih posledica..

Zver

Zver
VIP
VIP

Ja sam pre nekog vremena gledao LT56 hajlajte. Lik u današnjem fudbalu ne bi završio utakmicu. Svaku bi bio isključen.



...Sa Vajominškog Univerziteta

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Sa suzom u oku gledam Ravense s početka ovog milenija kad je football bio football Sad



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

Zver

Zver
VIP
VIP

kb8 ::Sa suzom u oku gledam Ravense s početka ovog milenija kad je football bio football Sad

Danas bi protivnici imali više jardi na njihove kazne nego što bi proizveli napadački. A čak ni tada nije bilo daleko od toga Very Happy



...Sa Vajominškog Univerziteta

kb8 likes this post

kb8

kb8
Moderator
Moderator

Točno tako, onomad su bili na fakin granici faula kod svakog playa, danas bi u prvom kvoteru svi bili potjerani s terena zbog aneseseri rafnisa...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

kb8

kb8
Moderator
Moderator

On Thursday, May 9th, the 2024 NFL schedule will be released according to FOX.

Ajde de, da malo pojačamo šupljak...



If you want to run, run a mile.

If you want to experience a different life, run a marathon.

If you want to talk to God, run an ultra.

niko32


NFL Player
NFL Player

Mos Def ::Po meni je, kao i za vecinu timskih sportova tipa fudbal i kosarka, zlatan period od 80ih do sredine 2000ih. To je period kada je u svim tim sportovima kvalitet bio na visokom nivou a u isto vreme popularnost i novac nisu imali preveliki uticaj na samu igru. Pre tog perioda, novca je bilo manje pa nije imao uticaj ali je kvalitet bio poluamtarski, s druge strane danas je kvalitet na visokom nivou(neki se mozda ne bi slozili ali mislim da je sposobnost sportista prosto na mnogo vecem nivou sveukupno, iz vise razloga), medjutim novac ima preveliki uticaj na igru i odluke se donose iskljucivo zbog novca a ne zbog samog sporta.

Mislim da je niko32 tu dobro rekao, toliko su ublazili sport da mogu sada opusteno da dizu broj utakmica u sezoni.
Skoro pa totalno su čvrstina , agresivnost i mentalno ugnjetavanje iskorenjeni iz sporta.
Mislim da se naš Jokić ne bi naigrao košarke pored Lambiera, Mahorna i ostalih bad boysa iz tog doba..

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

Ma ja ne volim da poredim to po generacijama jer mislim da ni ne moze da se poredi, to sto su igraci meksi danas, ne mora da znaci da ne bi bili crvrsci da moraju da budu. Isto tako mozemo da poredimo onda te generacije tipa 80ih sa generacijama 50ih i da kazemo isto da su slabici u odnosu na one. Secam se kad sam gledao dokumentarac od Paul Arizinu, sto je igrao 50ih u Filadelfiji bio jedan od najboljih igraca tada. Lik dodje u NBA, odigra dve sezone onda ode u rat u Koreju 2. godine i vrati se nazad osvoji titulu.
Ali je cinjenica da je sve mekse, pogotovo NFL ali ke razlog zasto je mekse prosto zato sto je lose za biznis da bude crvrsce, sto opet dolazimo do toga da je novac jedino sto utice na donosenje odluka. Sutra bi od NFLa napravili flag football da znaju da ce zaraditi vise.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

Peyton Manning and Walt Deezna like this post

klodovik

klodovik
VIP
VIP

Izmene u sportovima su relativn česte, ali slabo neko to primećuje od gledalaca. U Fudbalu to rade gazde klubova (NFL), dok u koleg- fudbalu to rade treneri. Većina od nas ovde prati vrlo dosledno neke stvari, pa to i primećuje. Razlozi su raznorazni, ali mislim da je novac najvažniji (kao i u mnogim drugim sportovima). Igrači koštaju mnogo, gazdama se ne isplati da mnogo sede na klupi zbog povreda, a publici je (opet) potrebna još po neka promena (obzirom da njihov gledalac obožava dadođe na utakmicu, nakrka se hot- dogova ili hamburgera, naloče se piva i eventualno se oslobodi stresa urlanjem). Za takve navijače (a njih je velika većina- još dva kola vanredno- raj...!
Eto, streljaštvo (recimo) je do sredine 90-tih imalo takmičenje (mislim na međunarodna) gde sevazdušnim oružjem pucalo 60 metaka za meč u vremenu od 2,5h. Zbog sve većeg broja visokih rezultata (razlika između prvog i recimo 20-og samo 1 krug), prvo se primenio sistem skraćenja vremena za 15 minuta, a ne zadugo zatim i raspucavanje ukoje ulaze prvih 10, stim što se sada pogoci merte i u decimalama. U streličarstvu do pre 10-tak godina postojalo takmičenje FITA 144, gde je svaki takmičar ispucavao po 36 strela za meč, na 4 različite daljine. Takmičenje toga tipa trajalo gotovo ceo dan. Sada je taj tip takmičenja toliko redak, da na prste možete prebrojati zemlje u kojima se otpuca po koji turnir, madaje višerevijalnog nego bodovnog karaktera. Sada se puca 2x 36 strela na istoj daljini sa 15 minuta pauze, a kada se to obavi sledi raspucavanje koje (u nekim slučajevima) traje i duže od samih kvalifikacija. I ne samo to- od prošle sezone vreme za pojedninačno ispaljenu strelu je bilo 40, a sada je 30 sekundi, dok je na samom finalu uvedeno naizmenično gađanje, odnosno jedan streličar ispaljuje jedni strelu, pa protivnik- svoju. I sve to radi komercilizacije i privlačenja gledalaca (gde je čak dozvoljeno i navijanje, što ranije nije bio slučaj).
Dakle, izmene su normalna stvar, samo je pitanje koliko se one kome sviđaju...



Offseason 2024/25 - Opšta diskusija (pijaca, dojave, šuškanja, tračevi i ostalo) - Page 5 Img_2015

Mos Def

Mos Def
Moderator
Moderator

Ja nemam problem sa promenama, ali imam problem sa razlogom zbog kojeg su promene donesene. Sad opet malo off topic, ako uzmemo na primer NBA i dve velike promene koje su se desile pre 80ih. Prva je vreme za napad koje je uvedeno sredinom 50ih. Razlog zasto je uvedena je prosto zato sto si imao rezultate tipa 16-15 i slicno, bukvalno se desavalo da igraci uzmu loptu i da ne mozes da ih sprecis da se oslobode iste osim da napravis faul. Dakle potpuno logican razlog jer je igra mrtva, ne moze da se igra a ne da se gleda. Druga velika promena je sut za 3 poena koji je dobrog sporta napravio vrhunski jer je potpuno otvorio igru. Dovoljno je da pogledas neke od starijih utakmica i da vidis koliko je "jednodimenzionalna" igra da tako kazemo, cela poenta u napadu jeste da pridjes sto blize kosu, apsolutno ne postoji razlog da sutas iz daljine kada sve vredi 2 poena i onda igraci ili napadaju kos na polaganje ili gledaju da pridju sto blize mogu i da sutnu sa najblize moguce poludistance. Ukucas na Youtube recimo Jerry West highlights i sve ti je jasno, polaganja i sutevi sa poludistance oko reketa. Ali onda se ubacuje trojka i igra se otvara, vise nema smisla u odbrani natrpati sve u reket ili oko reketa kada postoji opasnost trojke. Nakon tih promena kosarka postaje idealna da nema potrebe da menjas nista a cinjenica da postaje i globalno popularna govori u prilog tome da ne treba nita vise menjati.
Al uzmimo sad na primer promene u vodjenju lopte. Mi smo dosli od pravila da dlan mora da bude od gore na lopti svaki put kad se vodi do toga da danas imamo jedno 50 nesviranih nosenih i koraka po utakmici. Od jednom se pojavljuju neka pravila koja nikad u zivotu nisam cuo a trenirao sam i pratim kosarku ceo zivot, neki "gather step" koji je imao potupno neko drugo znacenje i sad imamo situaciju da Harden i kompanija prave neki stepbek koji ne moze da brani ni Dzordan kad bi izduzio ruku ono kao u SpaceJam. Ja razumem da malo slobodnije dozvolis ali ovo sada je besmisleno po meni. I postavlja se pitanje koji je razlog za takve promene? Zasto bi ista menjao iz igre koja je vec sama po sebi dovoljno dinamicna i popularna sto dokazuju brojke iz tog zlatnog perioda? Dakle razlog moze biti samo cinjenica da se tako pomaze napadacu da postize vise atraktivnih koseva kako bi monetizovali hajp koji ce se napraviti zbog istih.
Ima i jedan popularan primer iz fudbala kako izgleda promena koja doprinosi kvalitetu igre:
https://www.youtube.com/watch?v=SX2HcvMkOiA
Dovoljno je ovo da vidis da zakljucis da je neophodna promena jer nije normalno ovoliko krasti vreme.
Uglavnom poenta je u razlogu zbog koje se promene desavaju i to je ono sto je problem danasnjice, od vec popularnih sportova pokusavaju da nadju nacin da iscede jos novca. Tu moram da pohvalim Maricev tenis, oni su jedni od retkih koji se drze tradicije barem jos uvek i imaju minimalne promene od 19. veka do danas a sport uz sve to prolazi kroz zlatno doba.



2017 NFLFS KEEPER FANTASY FOOTBALL LEAGUE CHAMPION - NEW JERSEY SOPRANOS

"Fuck them West Coast niggas. 'Cuz in B-more, we aim to hit a nigga, ya heard"

Peyton Manning and Walt Deezna like this post

Peyton Manning

Peyton Manning
Administrator
Administrator

Da, skroz si upravu, gather step nikako nije to sto rade Harden i ostali. Cak bih rekao da Harden to najmanje nedozvoljeno radi ili bar tako izgleda, jer mu je neverovatno fluentan stepbek.

I definitivno su fudbal i kosarka bili bolji od 90te do 2010.

NFL ne bih rekao da je ni bolji ni losiji.

Kad razmislim, tenis je verovatno jedini sport koji u u svom peaku danas i poslednjih 10 godina, ako govorimo o top10 sportovima. Ovo ogranicavanje na 25 sekundi izmedju poena je skroz ok jer opet nije 100% striktno, a sprecava Rafu i Novaka da minut pauziraju. Samo me brine da ne skrate set na 4 gema, izbaci nec, drugi servis, ili tako nesto sto testiraju na NextGen.

Mos Def likes this post

http://nfl.com/

klodovik

klodovik
VIP
VIP

Mos Def ::Ja nemam problem sa promenama, ali imam problem sa razlogom zbog kojeg su promene donesene. Sad opet malo off topic, ako uzmemo na primer NBA i dve velike promene koje su se desile pre 80ih. Prva je vreme za napad koje je uvedeno sredinom 50ih. Razlog zasto je uvedena je prosto zato sto si imao rezultate tipa 16-15 i slicno, bukvalno se desavalo da igraci uzmu loptu i da ne mozes da ih sprecis da se oslobode iste osim da napravis faul. Dakle potpuno logican razlog jer je igra mrtva, ne moze da se igra a ne da se gleda. Druga velika promena je sut za 3 poena koji je dobrog sporta napravio vrhunski jer je potpuno otvorio igru. Dovoljno je da pogledas neke od starijih utakmica i da vidis koliko je "jednodimenzionalna" igra da tako kazemo, cela poenta u napadu jeste da pridjes sto blize kosu, apsolutno ne postoji razlog da sutas iz daljine kada sve vredi 2 poena i onda igraci ili napadaju kos na polaganje ili gledaju da pridju sto blize mogu i da sutnu sa najblize moguce poludistance. Ukucas na Youtube recimo Jerry West highlights i sve ti je jasno, polaganja i sutevi sa poludistance oko reketa. Ali onda se ubacuje trojka i igra se otvara, vise nema smisla u odbrani natrpati sve u reket ili oko reketa kada postoji opasnost trojke. Nakon tih promena kosarka postaje idealna da nema potrebe da menjas nista a cinjenica da postaje i globalno popularna govori u prilog tome da ne treba nita vise menjati.
Al uzmimo sad na primer promene u vodjenju lopte. Mi smo dosli od pravila da dlan mora da bude od gore na lopti svaki put kad se vodi do toga da danas imamo jedno 50 nesviranih nosenih i koraka po utakmici. Od jednom se pojavljuju neka pravila koja nikad u zivotu nisam cuo a trenirao sam i pratim kosarku ceo zivot, neki "gather step" koji je imao potupno neko drugo znacenje i sad imamo situaciju da Harden i kompanija prave neki stepbek koji ne moze da brani ni Dzordan kad bi izduzio ruku ono kao u SpaceJam. Ja razumem da malo slobodnije dozvolis ali ovo sada je besmisleno po meni. I postavlja se pitanje koji je razlog za takve promene? Zasto bi ista menjao iz igre koja je vec sama po sebi dovoljno dinamicna i popularna sto dokazuju brojke iz tog zlatnog perioda? Dakle razlog moze biti samo cinjenica da se tako pomaze napadacu da postize vise atraktivnih koseva kako bi monetizovali hajp koji ce se napraviti zbog istih.
Ima i jedan popularan primer iz fudbala kako izgleda promena koja doprinosi kvalitetu igre:
https://www.youtube.com/watch?v=SX2HcvMkOiA
Dovoljno je ovo da vidis da zakljucis da je neophodna promena jer nije normalno ovoliko krasti vreme.
Uglavnom poenta je u razlogu zbog koje se promene desavaju i to je ono sto je problem danasnjice, od vec popularnih sportova pokusavaju da nadju nacin da iscede jos novca. Tu moram da pohvalim Maricev tenis, oni su jedni od retkih koji se drze tradicije barem jos uvek i imaju minimalne promene od 19. veka do danas a sport uz sve to prolazi kroz zlatno doba.


Ma, sve to stoji... Eto, da pre više od 100 godina nisu izmislili pertlu na fudbalskoj lopti i QB-a, to bi i dalje bio- ragbi...Pomenuo si tenis. Ja ga ne pratim, ali koliko znam, iz AF je preneta mogućnost "čelendža", što je dalo igri ipak mnogo više pravičnosti od ranije, zar ne...? A i za košarku sam čuo da će da se uvede jedna "mala" promena (izvor nije pozdan, pa ne mora da bude tačno, ali i može): Obruč kroz koji lopta prolazi kada se poentira- razmatra se da bude nešto manji od današnjeg, a kako više ne bi bilo utakmica sa skoro 300 postignutih poena, već da bi lopta imala mnogo manju mogućnost da prođe. U bacanju koplja već decenijama je uvedeno da svako koplje mora da ima perce koje ga izbacuje iz idealne ose i time mu skraćuje let. Da jednostavno nema toga- već poodavno bi takmičari prebacivali triibine... Skijaški skokovi- takođe. Date su maksimalne mere svake skakaonice kako se ne samo ne bi obarali novi rekordi, već da se skakači "zaštite" od povreda pri doskoku, jer su brzine postale preopasne. Nekda davno postojao "mali i veliki rukomet". Razlika je što se mali igrao na sadašnjim terenima ( u sali) a veliki- na fudbalskim terenima. Ali preveliki teren, zamor igrača koji trebaju da ga pretrčavaju, počeli su da "prave dosadu" gledaocima i jednostavno je ukinuto. U odbojci je nekada postojala "promena", pa tek onda poentiranje. Na kraju su shvatili da tri seta znaju da traju satima i satima, a igrači bi popadali po terenu od umora- promena ukinuta. Usput, ko je mogao da "veže" publiku da sedi 4-5-6 sati i da gleda utakmicu koja "ide iz promene u promenu"?
Slažem se (dakle) da su promene u sportovima potrebne radi održavanja ili čak i ubrzavanja dinamike gledaocima, a to opet utiče da gledaoci dolaze, pa i plaćaju. Sve u svemu, sport je od prvih (modernih OL) poodavno postao sve više industrija, a sve manje- viteštvo...



Offseason 2024/25 - Opšta diskusija (pijaca, dojave, šuškanja, tračevi i ostalo) - Page 5 Img_2015

Mos Def likes this post

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu