NFL Fans Serbia

Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

NFL Fans Serbia » NFL zona » AFC » AFC North » Pittsburgh Steelers

Pittsburgh Steelers

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 23]

1 Pittsburgh Steelers taj Pon 08 Okt 2018, 10:51

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
Tomlin told reporters "We got to get better as a National Football League.''
"Man, these penalties are costing people games and jobs. We got to get them correct, and so I'm pissed about it, to be quite honest with you, but that's all I'm going to say on it."

Whether Tomlin was upset over Steelers linebacker T.J. Watt getting penalized for roughing the passer just two plays after Dupree's infraction isn't known. Watt stumbled coming off the right side of the line of scrimmage and his trajectory took him on a low path to Falcons quarterback Matt Ryan. Watt, however, appeared to attempt to avoid Ryan before drawing the flag. The play drew commentary from Watt's older brother, Houston Texans defensive end J.J. Watt, on Twitter: Would love to hear the explanation on how this was “roughing the passer”
---
Kad vec pominju Watt-a. Sjajan mec za njega i sjajna reakcija nakon proslog meca. 2 seka ali nebrojeno jos pritiska na qb, strasna partija, samo neka tako nastavi. ove kazne su smejurija

Nepobedivost je stvar odbrane, ranjivost je stvar napada.

2 Re: Pittsburgh Steelers taj Pon 08 Okt 2018, 11:21

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
@Steelers ::Bravo momci, kad niko nije ocekivao i kad je najteze izdominirali ste Smile
Ne bih bas rekao da niko nije ocekivao. Bio sam ubedjen da dobijate, a i svi ljudi sa kojima sam pricao.
Odlican mec za Pitt konacno

"Shvatio sam da je uživanje jedini pravi razlog življenja" - Adebayor
http://nfl.com/

3 Re: Pittsburgh Steelers taj Pon 08 Okt 2018, 11:47

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
@Peyton Manning ::
@Steelers ::Bravo momci, kad niko nije ocekivao i kad je najteze izdominirali ste Smile
Ne bih bas rekao da niko nije ocekivao. Bio sam ubedjen da dobijate, a i svi ljudi sa kojima sam pricao.
Odlican mec za Pitt konacno
odlican i defanzivno i ofanzivno
bukvalno sve nam je islo od ruke. pass rush koji je bio nepostojeci u prvim kolima fenomenalan. 6 sekova. najvise TJ Watt.
trcanje devonte frimana zaustavljeno, onda sekondari koji je bio los u zadnja 3 kola, sad odlican. Dzo Hejden zatvorio Hulija Dzounsa

napad isto. trcanje preko 100 jardi i 2td konera. inace vadili su neke podatke i kazu da je ovo jedini rb stilersa da je u 2 meca sezone imao preko 100 jardi trcanjem i 2 td trcanjem. le vionu je to polazilo za rukom samo jednom u sezoni
onda, napokon nam se vratio antonio braun isto preko 100y i 2td.

ma kazem ti, sve nam je islo od ruke. i normalno da ovo nije pravi pokazatelj pitsburga, kao sto nisu ni izdanja iz proslih kola. necemo svaki mec nabiti preko 40 poena ali poenta je igrati konstantno kako u of tako i def

4 Re: Pittsburgh Steelers taj Pon 08 Okt 2018, 11:54

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
Koneru jebem majku, just for the record

5 Re: Pittsburgh Steelers taj Sre 10 Okt 2018, 00:10

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
Mike Tomlin has received a call from NFL executive Troy Vincent over his critical comments of NFL officiating following the Pittsburgh Steelers 41-17 victory over the Atlanta Falcons on Sunday, NFL Network's Ian Rapoport has reported. Rapoport added that the league is considering a fine for Tomlin for his critical comments of the league's officiating.

kako je odvratan Troj Vinsent, inace zicer za buduceg komesara lige... Tomlin ama bas nista pogresno nije rekao, nego je skrenuo paznju kao clan komiteta za takmicenje NFL da se moraju ispraviti nova zbunjujuca pravila koja lose uticu na ligu, nesto sto je i Sean Payton pominjao. evo sta konkretno

Tomlin told reporters "We got to get better as a National Football League.''
"Man, these penalties are costing people games and jobs. We got to get them correct, and so I'm pissed about it, to be quite honest with you, but that's all I'm going to say on it."

6 Re: Pittsburgh Steelers taj Sre 10 Okt 2018, 08:31

kb8

kb8
Moderator
Moderator
Ma kak neko iz vrha lige da tako priča...

Nije istina, ovo je montaža...

7 Re: Pittsburgh Steelers taj Sre 10 Okt 2018, 22:31

penban

penban
Moderator
Moderator
Steelers coach Mike Tomlin said earlier this week he didn’t expect the league to fine him for criticizing officials after Sunday’s game. The NFL, though, has indeed docked Tomlin’s pay.

The league fined Tomlin $25,000, Jarrett Bell of USA Today reports.

Tomlin, a member of the league’s competition committee, called the quality of officiating a “joke” after Sunday’s victory over Atlanta.

“We’ve got to get better as a National Football League,” Tomlin said in his postgame interview. “Man, these penalties are costing people games and jobs. We’ve got to get them correct. And so I’m pissed about it, to be quite honest with you. But that’s all I’m going to say on it.”

Tomlin might have escaped a fine, using the defense that his comment was fueled by emotion in the immediate aftermath of the game. But he told reporters Tuesday that he “meant it.”

After the Steelers’ victory over Tampa Bay in Week Three featured 22 penalties between the teams, including four roughing the passer penalties, Tomlin expressed concern that the game is no longer fun to watch because of all the penalties.

On Sunday, the Steelers and Falcons each had seven penalties. Steelers linebackers T.J. Watt and Jon Bostic each had questionable penalties called against them.

2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION

"Sine, nisi ti sam zato što si dobar... nego zato što oni tako hoće" Muta Nikolić

8 Re: Pittsburgh Steelers taj Čet 11 Okt 2018, 19:19

BasBetis

BasBetis
Standardan
Standardan
U Sinsinatiju meč istine.

9 Re: Pittsburgh Steelers taj Čet 11 Okt 2018, 19:25

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
@BasBetis ::U Sinsinatiju meč istine.

jedan plejof mec smo dobili, na redu je drugi mada pod mnogo manjim pritiskom nego ovaj prethodni

10 Re: Pittsburgh Steelers taj Čet 11 Okt 2018, 23:32

The Bad Man

The Bad Man
NFL Star
NFL Star
Čeka vas teži posao nego sa Atlantom, samim tim što je u gostima

11 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 10:51

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
brat  Very Happy najjaci kanal

12 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 17:38

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
According to ESPN's Adam Schefter, holdout RB Le'Veon Bell has had "no contact" with the Steelers despite his expected return in Week 7.

13 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:20

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team

14 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:22

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
Ma da, bolji je Conner od Bella, sigurno

15 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:24

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
kada dodje morace da zasluzi svoju poziciju

mozda ce u Filadefiji biti starter, ali u Pitsburgu je rezerva

16 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:25

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
@Steelers ::kada dodje morace da zasluzi svoju poziciju

mozda ce u Filadefiji biti starter, ali u Pitsburgu je rezerva
No way

17 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:28

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
sve i da je Koner imao po 10 jardi i td svaki mec, a nije, ostavio bi ga da bude starter
etika prema onima koji su se mucili od OTA, kampova, skoro pola sezone da Pitsburg bude bolji tim
ovima sto vole kauc na Floridi klupa je spremna

18 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:34

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
@Steelers ::sve i da je Koner imao po 10 jardi i td svaki mec, a nije, ostavio bi ga da bude starter
etika prema onima koji su se mucili od OTA, kampova, skoro pola sezone da Pitsburg bude bolji tim
ovima sto vole kauc na Floridi klupa je spremna
Pa dobro, ti bi to mozda uradio, ali sumnjam da ce Pitt..cilj je biti najbolji moguci, nije ovo basket u kraju, pa da se gleda etika i vernost..bar mislim, mozda i ti budes upravu, videcemo

19 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 22:38

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
svakako bi bilo glupo da sad posle pauze dodje Bel i kazu Koneru - ekstra, dobar si bio, neka si se mucio ajde sad na klupu. to je poruka i ostalim igracima da se onda dzabe trude, moze doci neko u sred sezone i uzme posao kao da nista nije bilo.

Najvise sto bi mu dao je da bude trkac za treci daun. Povratak se treba zasluziti. Nije i da ga placaju previse sad kad je prelezao pola sezone

20 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 23:03

kb8

kb8
Moderator
Moderator
Zvonce mora dobiti svoje mjesto, jebeš Connera i tim...

Pa nije on džabe u štrajku...

21 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 14 Okt 2018, 23:34

The Bad Man

The Bad Man
NFL Star
NFL Star
Bell je bolji trkač od Connera, tu nema pogovora. Ali da sam ja nešto pitam, ne bi mi igrao dokle god Conneru ne padnu brojke

22 Re: Pittsburgh Steelers taj Pon 15 Okt 2018, 09:36

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
Nisam ja za benc Conera, ali mora Bell dobiti vise nosenje u nekom committe pristupu

23 Re: Pittsburgh Steelers taj Pon 15 Okt 2018, 21:34

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
NFL Network's Aditi Kinkhabwala reports there has been "no sign of" Le'Veon Bell at the Steelers' facility on Monday.
Bell will supposedly report to the team this week, but the Steelers remain in the dark about his plans. Even if he does, Pittsburgh could decide to pursue a roster exemption for Bell, potentially keeping him on the sidelines and reducing his pay. The Steelers are also expected to keep utilizing James Conner even once Bell returns, limiting the star's fantasy upside. This situation continues to be an absolute mess.

24 Re: Pittsburgh Steelers taj Ned 21 Okt 2018, 17:03

Peyton Manning

Peyton Manning
Admin
Admin
According to Jason La Canfora of CBS Sports, Steelers executives believe it's "more likely" holdout RB Le'Veon Bell returns in Week 9.
Bell was thought to be targeting Week 8 for his return but now that seems unlikely. It appears Bell is waiting to see what happens at next week's trade deadline before ending his holdout. The disgruntled running back can't be traded until he signs his franchise tender, though the Steelers could get around this by granting a trade partner permission to speak with him. The Eagles would seem to be the best fit for Bell given their need at running back, though the sides haven't made much progress in recent trade discussions. When Bell reaches free agency in 2019, he'll reportedly be seeking a long-term deal worth $17 million annually with "heavy guarantees."

25 Re: Pittsburgh Steelers taj Pon 22 Okt 2018, 16:02

Steelers

Steelers
Design Team
Design Team
Le'Veon Bell and the Steelers are finally talking again. On Sunday, Fox Sports insider Jay Glazer reported that the Steelers and Bell have discussed using the two-week roster exemption on Bell when he signs his franchise tag.

Steelers at this point don’t want to pay him during exemption and obviously Bell wants to get paid

By placing the two-week roster exemption on Bell, Bell could practice with the team but would be unable to play in the team's next two games, a home matchup against the Cleveland Browns and a road matchup with the Baltimore Ravens. Here's why that scenario, while possible, possibly won't play out. The Steelers and Bell would have to agree on the compensation Bell would receive during the two-week exemption. Given Bell and his agent's negotiating history with the Steelers, it seems highly unlikely that the two sides would come to terms on an agreement there, unless Pittsburgh would be willing to pay him his full amount of about $855,000 per week for those two weeks. That also seems unlikely, which means that, while the Steelers may try to place the exemption him, Bell will most likely just sign his tender whenever he returns to the team.

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 23]

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu