NFL Fans Serbia

Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

NFL Fans Serbia » Muzika,knjige,serije,filmovi i slicno » Filmovi i serije

Filmovi i serije

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 7 od 13]

151 Re: Filmovi i serije taj Sre 29 Nov 2017, 19:35

Peyton Manning

Admin
Admin
Miller's Crossing
U godini kada sam(kao uostalom i svake) odgledao gomilu vrhunskih filmova, ovom ne mogu dati vise od 6. Nije mi se dopao, kao ni jedan brace Koen koji sam gledao. Pa cak i njihov segment u Paris, je t'aime mi nije nesto, u filmu koji je inace odlican.
Uz Blade Runner najvece razocarenje godine, za mene.

"Shvatio sam da je uživanje jedini pravi razlog življenja" - Adebayor
http://nfl.com/

152 Re: Filmovi i serije taj Sre 29 Nov 2017, 21:26

SymphonyX

MVP
MVP
@Peyton Manning ::Miller's Crossing
U godini kada sam(kao uostalom i svake) odgledao gomilu vrhunskih filmova, ovom ne mogu dati vise od 6. Nije mi se dopao, kao ni jedan brace Koen koji sam gledao. Pa cak i njihov segment u Paris, je t'aime mi nije nesto, u filmu koji je inace odlican.
Uz Blade Runner najvece razocarenje godine, za mene.
Nazalost Blade Runner 2049 pored sjajne fotografije nije ponudio mnogo.

153 Re: Filmovi i serije taj Sre 29 Nov 2017, 21:27

Wild Raven

VIP
VIP
mislim da Marić misli na original BR kad kaže razočarenje Very Happy

"Nisu bitni uski puti što ispred mene stoje
Nit na njihovom kraju što čeka sudija strog
Ja sam gospodar sudbine svoje
Ja sam kapetan broda mog"

154 Re: Filmovi i serije taj Sre 29 Nov 2017, 21:42

Peyton Manning

Admin
Admin
Da, da, mislim na originalni. Novi je skroz ok. Mada to nije moj zanr, svakako.

155 Re: Filmovi i serije taj Sre 29 Nov 2017, 22:12

SymphonyX

MVP
MVP
@Peyton Manning ::Da, da, mislim na originalni. Novi je skroz ok.

Te navode za stari ne bi komentarisao ako vec imas takav stav,o nekim stvarima ne vrijedi raspravljat Very Happy
Novi je OK,to je i najveci problem citave price.Nastavak filma koji te nacera da razmisljas o hiljadu stvari je razocarenje ako je samo OK.Ovaj citat mi uvijek padne na pamet kad se spomene taj film.
"Denis Villeneuve has served up a pearl of a movie for us: glittering, opalescent, so smooth and slick you could grind it into a Hubble mirror. You should definitely go see it on as big a screen as you can find; it’s one of the better films you’re likely to see this year. But the thing about pearls is, they’re essentially an allergic reaction: an oyster’s response to some irritant, a nacreous secretion hiding the gritty contaminant at its heart. Pearls are beautiful band-aids wrapped around imperfection."

156 Re: Filmovi i serije taj Sre 29 Nov 2017, 22:20

Peyton Manning

Admin
Admin
@SymphonyX ::
@Peyton Manning ::Da, da, mislim na originalni. Novi je skroz ok.

Te navode za stari ne bi komentarisao ako vec imas takav stav,o nekim stvarima ne vrijedi raspravljat Very Happy
Novi je OK,to je i najveci problem citave price.Nastavak filma koji te nacera da razmisljas o hiljadu stvari je razocarenje ako je samo OK.Ovaj citat mi uvijek padne na pamet kad se spomene taj film.
"Denis Villeneuve has served up a pearl of a movie for us: glittering, opalescent, so smooth and slick you could grind it into a Hubble mirror. You should definitely go see it on as big a screen as you can find; it’s one of the better films you’re likely to see this year. But the thing about pearls is, they’re essentially an allergic reaction: an oyster’s response to some irritant, a nacreous secretion hiding the gritty contaminant at its heart. Pearls are beautiful band-aids wrapped around imperfection."
Ma da, za stari, sve je stvar ukusa. I mogu da razumem da je tad kad se pojavio bio apsolutno neverovatan vizuelno. Radnja mi se nije dopala.
Novi mi je stvarno bio dobar i drzao paznju u bioskopu, posebno dan posle starog. Vilenv je odlican reditelj. Da bih ga svrstao u top 50 filmova, sigurno ne.

157 Re: Filmovi i serije taj Pet 01 Dec 2017, 08:58

Niger iz huda

MVP
MVP
@Kingsman

Scene sa Elton Dzonom jesu dobre, tu sam se bas nasmejao.

158 Re: Filmovi i serije taj Pet 01 Dec 2017, 22:03

Peyton Manning

Admin
Admin
Bacalaureat
Jako dobar, izmedju 8 i 9 bih dao..

159 Re: Filmovi i serije taj Pet 01 Dec 2017, 22:14

SymphonyX

MVP
MVP
Uh,ja sam bas u BG gledao taj film.Morace se obnovit gradivo,ali ja bi se lomio izmedju 7 i 8.
Rumuni su broj 1 sto se tice nase "okoline",nazalost niko nije ni blizu.

160 Re: Filmovi i serije taj Pet 01 Dec 2017, 22:19

Peyton Manning

Admin
Admin
@SymphonyX ::Uh,ja sam bas u BG gledao taj film.Morace se obnovit gradivo,ali ja bi se lomio izmedju 7 i 8.
Rumuni su broj 1 sto se tice nase "okoline",nazalost niko nije ni blizu.
8 mislim da je realno..ne znam zasto ne uvedu na pola ocene na imdb..toliko filmova je za 7.5-8.5
Rumuni stvarno imaju vrhunske filmove, Silent Wedding mi je verovatno najbolji. Tu sam dao 9 bez razmisljanja

161 Re: Filmovi i serije taj Pet 01 Dec 2017, 23:11

Peyton Manning

Admin
Admin
Hajde da svako napise filmove i serije kojima je dao na IMDB 10, bas me zanima ta lista..mogu i neki razlozi za ocene. I komentarisite tudje liste. Da malo zivne tema.

The Sopranos - Sopranosi..ne treba nista dalje reci.

La meglio gioventù - Vodi se kao film, iako traje 6 sati, na festivalima je isao ceo, tako da ga i ja racunam u film, a ne mini-seriju. Tesko mogu za bilo sta da kazem da je najbolje, pa tako i za ovo, preko 500 filmova sam odgledao..ali kada bih pravio listu za neki sajt La meglio gioventù bi zavrsio na prvom mestu.

Interstellar - Remek delo u svakom pogledu. Radnja, ideja, gluma, muzika, efekti, fotografija.

Profesionalac - Film koji znam od reci do reci. Kakvi dijalozi, kakva gluma..nema dalje.

Lepa sela lepo gore - Mirne duse mogu da kazem najbolji ratni(antiratni) film ikada.

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford - Odgledao sam ga pre 10 godina i utisak nije izbledeo. Naravno odgledao sam jos par puta. Opcinio me film. Muzikom i fotografijom pre svega.

Boyhood - Ocenjujem film cim ga odgledam, dok su utisci najsveziji. Evenutalno dan posle da se malo slegne. U tom momentu mi je bio za 10, ali jedini koji vise vuce 9 na ovoj listi i moguce da cu ga spustiti na 9.

Najblizi skoku sa 9 na 10: La grande bellezza, El secreto de sus ojos, Pulp Fiction, Amadeus, Senna(dokumentarac), Amelie, Memories of Murder, Old Boy i tri filma u reziji Asghar Farhadija The Salesman, About Elly i A Separation.

Da cujem vas... Very Happy

162 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 09:11

Wild Raven

VIP
VIP
Iskreno...nikad nisam ocenjivao film ili seriju na IMDB. Te ocene čak i ne koristim prilikom selekcije šta gledam ili ne.
Ukoliko se pitanje može preformulisati kom filmu, seriji bi dali 10, onda bi mi trebalo neko vreme da razmislim.

"Nisu bitni uski puti što ispred mene stoje
Nit na njihovom kraju što čeka sudija strog
Ja sam gospodar sudbine svoje
Ja sam kapetan broda mog"

163 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 09:21

Peyton Manning

Admin
Admin
@Wild Raven ::Iskreno...nikad nisam ocenjivao film ili seriju na IMDB. Te ocene čak i ne koristim prilikom selekcije šta gledam ili ne.
Ukoliko se pitanje može preformulisati kom filmu, seriji bi dali 10, onda bi mi trebalo neko vreme da razmislim.
Meni su te ocene izuzetno merodavne. Naravno da mi se vise dopao neki film 7 od nekog npr 8.2..ali nikad, a toliko sam filmova odgledao, nisam odgledao odlican film sa manjom ocenom od 7..i naravno metascore mi je izuzetno merodavan.
Ti navedi filmove i serije kojima bi recimo dao 10, nije neophodno da si to uradio...naravno izostavi BR, to nije ozbiljna kinematografija Very Happy

164 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 15:42

SymphonyX

MVP
MVP
Ja sinoc napisah post,ali izadjoh greskom i cao,zdravo.Napisacu danas opet.

165 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 21:43

Ol' Dirty Bastard

MVP
MVP
@Peyton Manning ::Hajde da svako napise filmove i serije kojima je dao na IMDB 10, bas me zanima ta lista..mogu i neki razlozi za ocene. I komentarisite tudje liste. Da malo zivne tema.

The Sopranos - Sopranosi..ne treba nista dalje reci.

La meglio gioventù - Vodi se kao film, iako traje 6 sati, na festivalima je isao ceo, tako da ga i ja racunam u film, a ne mini-seriju. Tesko mogu za bilo sta da kazem da je najbolje, pa tako i za ovo, preko 500 filmova sam odgledao..ali kada bih pravio listu za neki sajt La meglio gioventù bi zavrsio na prvom mestu.

Interstellar - Remek delo u svakom pogledu. Radnja, ideja, gluma, muzika, efekti, fotografija.

Profesionalac - Film koji znam od reci do reci. Kakvi dijalozi, kakva gluma..nema dalje.

Lepa sela lepo gore - Mirne duse mogu da kazem najbolji ratni(antiratni) film ikada.

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford - Odgledao sam ga pre 10 godina i utisak nije izbledeo. Naravno odgledao sam jos par puta. Opcinio me film. Muzikom i fotografijom pre svega.

Boyhood - Ocenjujem film cim ga odgledam, dok su utisci najsveziji. Evenutalno dan posle da se malo slegne. U tom momentu mi je bio za 10, ali jedini koji vise vuce 9 na ovoj listi i moguce da cu ga spustiti na 9.

Najblizi skoku sa 9 na 10: La grande bellezza, El secreto de sus ojos, Pulp Fiction, Amadeus, Senna(dokumentarac), Amelie, Memories of Murder, Old Boy i tri filma u reziji Asghar Farhadija The Salesman, About Elly i A Separation.

Da cujem vas... Very Happy

Stavljam da se skidaju filmovi koje nisam gledao odavde, da vidimo kakvi su Very Happy Inace se tu ti tamo slazem sa listom, recimo za Lepa sela lepo gore imam isto misljenje, cak mislim da je donekle i potcenjen film. Mislim uvek je on tu u vrhu nasih filmova al po meni cak i ne dovoljno. Ja ga bukvalno napamet znam Very Happy

A sto se tice moje neke liste, za serije mi je mnogo lakse da odredim sta je 10ka nego za filmove. The Sopranos i The Wire su dve serije kojima sam dao 10 i onda par praznih mesta pa mi na red dolaze serije kao Fargo, True Detective i to koji su mi klasa odma ispod. Sto se filmova tice to moram jos malo da vidim sam sa sobom sta bi kako ocenio Very Happy

166 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 21:45

Peyton Manning

Admin
Admin
Sta si gledao a sta nisi sa liste? Ove sto si gledao, da li se slazes osim za Lepa sela? Very Happy

167 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 21:48

Steelers

Design Team
Design Team
@Peyton Manning ::Hajde da svako napise filmove i serije kojima je dao na IMDB 10
Rush (2013)
po meni najbolji film te godine Smile ali je oskar naravno morao poci na napacenu pricu o robovima 12 years a slave

Nepobedivost je stvar odbrane, ranjivost je stvar napada.

https://cdn.pbrd.co/images/2xQ3LBsG.jpg

168 Re: Filmovi i serije taj Sub 02 Dec 2017, 22:58

Ol' Dirty Bastard

MVP
MVP
@Peyton Manning ::Sta si gledao a sta nisi sa liste? Ove sto si gledao, da li se slazes osim za Lepa sela? Very Happy

Od ovih sto si dao 10 samo La meglio gioventu nisam. A pored tog stavio sam i da se skidaju ove La grande bellezza, El secreto de sus ojos, Memories of Murder. Znaci uglavnom ove koji nisu Americki Very Happy

E sad da li se slazem. Mogu da se slozim da su sve dobri filmovi sad da li je nesto 10,9 ili 8 to su neke nijanse da tako kazem, neki licni ukus. Na sta konkretno mislim dacu na primeru Interstellara, recimo meni je dobar film ali nije moja tematika nije nesto sto me privlaci i u startu ja tu ne mogu dati 10. Evo jos jedan primer, serija Breaking Bad. Meni licno ta serija nije ni u top 10 omiljenih iako mislim da je jako interesantna prica onako u startu, ali mogao bih do sutra da navodim zasto mi se ne svidja iako ne mogu da sporim da ima kvalitet samo bi joj jedva 8 dao. Ocu da kazem da ne verujem da postoji osoba koja ce dati 10 za film a da nije njegovom ukusu i onda tu dalja diskusija prestaje sto se mene tice Very Happy

169 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 09:21

Peyton Manning

Admin
Admin
La meglio gioventu ne znam da je iko iz mog okruzenja gledao pre mene, svima sam preporucio i svi su se odusevili. Marco Tullio Giordana ima jos sjajnih filmova, posebno I cento passi. Ako ti se dopadne Bellezza a posto volis serije obavezno odgledaj Young Pope, radio je isto Sorentino. Ako ti se ne dopadne, onda nisam siguran ni za Young Pope, Sorentino ima specifican stil. El secreto de sus ojos ce ti se sigurno dopasti, Juan José Campanelle odgledaj jos Luna de Avellaneda i El hijo de la novia. Meni bas dosta znaci ko je reziser, obicno mi se ili dopadaju svi ili nijedan od nekog. Uz ove navede znam da ne mogu da pogresim ni sa Farhadijem, bracom Dardenne itd. A braca Koen, pa i dosta filmova Paul Thomas Andersona mi ne leze nikako..Lars von Trier i braca Koen prednjace na listi da mi se film 99,9% nece dopasti.

170 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 09:30

penban

Moderator
Moderator
Mislim da je Kum jedini film kome sam dao 10 na IMDB... generalno, ocena tamo mi ne predstavlja ništa, jer je to da li ti se sviđa film subjektivna stvar.

Od filmova koje je Filip nabrojao gledao sam sve, i kada bih sada ocenjivao samo Boyhoodu ne bih dao 10... možda 9, ali 10 ne.

2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION

"Sine, nisi ti sam zato što si dobar... nego zato što oni tako hoće" Muta Nikolić

171 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 17:04

SymphonyX

MVP
MVP
Evo nekih filmova koji su 10 za mene,ima ih dosta vise,ali ovi su na ovaj ili onaj nacin uticali na moje poimanje filma i ostalih stvari pa cu njih izdvojit.

The Mirror
Stalker

Ova dva filma je rezirao Tarkovsky,cisto sumnjam da se ikad vise snimit nesto i nalik ovome.

Battle Royale - Drugi razred srednje skole i jedan od prvih japanskih filmova koje sam pogledao.Pogledam ga s vremena na vrijeme i svaki put me zapanji genijalnost koja izbija iz svakog kadra. Ubacio bih i Audition ovdje.Omiljeni J horror.

Valhalla Rising - Ovaj film je vec na ivici art filma i mnogi ljudi koji vole film koliko i ja su mu davali 6 ili 7.Nordijska mitologija,filozofija,sjajan soundtrack i naravno Mads.

Taxi Driver - All the animals come out at night.

2001: A Space Odyssey - Stavit samo jedan film Kubricka je zlocin,ali neka ovo bude predstavnik.

Persona - Studija licnosti.

Ima tu jos mnogo naslova koji bi se morali spomenut,ali to cu morat u PART2.

172 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 17:08

Peyton Manning

Admin
Admin
Moram priznati da nisam gledao ni jedan. Mada ocito imamo jako razlicit ukus..Bergman, Kubrick, Tarkovisky i Japanci mi nikako ne leze, iako planiram da pogledam The Mirror.

173 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 17:40

Ol' Dirty Bastard

MVP
MVP
@Peyton Manning ::La meglio gioventu ne znam da je iko iz mog okruzenja gledao pre mene, svima sam preporucio i svi su se odusevili. Marco Tullio Giordana ima jos sjajnih filmova, posebno I cento passi. Ako ti se dopadne Bellezza a posto volis serije obavezno odgledaj Young Pope, radio je isto Sorentino. Ako ti se ne dopadne, onda nisam siguran ni za Young Pope, Sorentino ima specifican stil.  El secreto de sus ojos ce ti se sigurno dopasti, Juan José Campanelle odgledaj jos Luna de Avellaneda i El hijo de la novia. Meni bas dosta znaci ko je reziser, obicno mi se ili dopadaju svi ili nijedan od nekog. Uz ove navede znam da ne mogu da pogresim ni sa Farhadijem, bracom Dardenne itd. A braca Koen, pa i dosta filmova Paul Thomas Andersona mi ne leze nikako..Lars von Trier i braca Koen prednjace na listi da mi se film 99,9% nece dopasti.

To ti pricam, ja recimo bas volim filmove brace Koen pa i seriju Fargo koja ima taj njihov stil. Ili recimo sto imas ljude koji ne mogu nikako Tarantina da gledaju i sad ko ce od njih objektivno dati 10 za neki film dok ja obozavam svaki njegov film bukvalno. Al primetio sam da imamo donekle slican ukus za filmove i serije pa sam zato uzeo da skinem, jer znam da su male sanse cu se zajebati toliko da mi bude los Very Happy Javaljam kad pogledam.

174 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 17:51

Peyton Manning

Admin
Admin
Meni je serija Fargo ako ne u top 5, onda u top 10 serija koje sam odgledao..svaka sezona perfektna..al film mi nije ni blizu. Tarantino uglavnom volim, Kil Bil mi se nije dopao, ovi drugi su dobri a Pulp Fiction je jedan od najboljih filmova ikada.
Cekam utiske Cool

175 Re: Filmovi i serije taj Ned 03 Dec 2017, 17:57

Ol' Dirty Bastard

MVP
MVP
Inace ne znam da li znas izasao soundtrack album trece sezone Farga. Ja sam ga licno cekao zbog ove pesme samo:

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 7 od 13]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu