NFL Fans Serbia

Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

NFL Fans Serbia » Portal » Portal » Razlozi zbog kojih Pejtriotsi treba da draftuju Džordana Metjuza u prvoj rundi

Razlozi zbog kojih Pejtriotsi treba da draftuju Džordana Metjuza u prvoj rundi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

penban

Moderator
Moderator
Razlozi zbog kojih Pejtriotsi treba da draftuju Džordana Metjuza u prvoj rundi

Na preporuku Dr. Duleta pročitao sam blog jednog fana mog omiljenog tima. Učinilo mi se kao dobra ideja da ga prenesem na portal kao bi svi videli kako Ameri prihvataju stvari oko svog tima i kako on vidi ovogodišnji draft. Ovo što sledi je njegova priča.

Tim: U redu, počnimo sa porazom u plejofu. Dobra vest je da je „Velker kletva“ konačno podignuta. Petsi su bili dinastija kada je Ves došao, i napravljen je najbolji napad koji je NFL ikada video. Onda, ni od kuda, Velker kletva se ponavljala u najbitnijim utakmicama za Pejtriotse. Tako sam srećan što je ove godine Mening zakačio tu kletvu.

Nisam tako teško podneo ovaj poraz. Jednostavno nije bilo dovoljno kvalitenih igrača na terenu.Momci su dali svoj maksimum na toliko utakmica ove sezone i dosta utakmica su dobili na samu želju. Ipak, na samom kraju nisu mogli da zakrpe sve rupe. Iskreno sam mislio da ce završiti u Superboulu, ali kada je Talib napustio teren i kada je pokušan preokret sa Tri bitange (Three Stiiges) na poziciji vajd risivera, znao sam da od toga nema ništa. Razlika u taletntu između dva tima je bila prevelika.

Moje mišljenje je da je napad tima iz Nju Inglanda toliko netalnetovan da je pravo čudo da su se našli u utakmici finala AFC konferencije. Pokušali su da naprave još jedan neverovatan povratak sa Edelmanom, Amendolom, Verinom i Kolijem. Žao mi je, ali to je premalo talenta da bi se moglo napraviti nešto više. Da li je ovo najlošija grupa WR koja je ikada igrala u finalu konferencije? Brejdi, koji istini za volju nije bio baš u svom elementu, pokušao je povratak protiv najboljeg tima AFC-a sa Edelmanom, staklenim Amendolom, jedan zlgob Verinom i bezglavim jahačem. Mislim, Verin je veoma dinamično oružje, ali od kada je imao operaciju zgloba jednostavno ne može da uhvati loptu. Nije odjednom zaboravio da hvata, već mu jedostavno gips oko zlgoba smeta da uhvati loptu.

Utakmica finala konferencije je, za mene, bila čista demonstracija Brejdijevog neverovatnog talenta. Kako je predvodio te levake do finalne utakmice. Ne želim da vređam. Sva četvorica su dala svoj maksimum, ali Edelman je pik šeste runde, Stakleni Deni svaki put kada naglo skrene doživi povredu, Verin je nosio gips na operisanoj ruci, a Koli je bukvalno izgubio glavu zbog igre. Jednostavno su delovali da su zalutali na terenu u prvom poluvremenu. Činjenica da su se vratili u igru u drugom poluvremenu je dokaz veličine njhovog srca i petlje.

Možda bi se provukli sa ovakvim kršem od WR da su na terenu bili Gronk i serijski ubica. Bez njih je to jednostavno izgledalo tužno. Volim kako su se borili, nadao sam se da mogu da naprave nešto, ali kada je Talib napustio igru znao sam da je kraj.

Pored toga, mislim da veliku krivicu za ovaj poraz snose treneri. Momci su izgledali nespremno za ono što ih je očekivalo. Ne mislim da su Bronkosi igrali drugačije nego u nedeljama pre toga, a naši igrači su jednostavno delovali kao da su prvi put videli te postavke i šeme. Kada se Talib povredio odbrana je jednostavno pala. Definicija šatdaun kornera? Kada je on u igri protivnički No1 WR nema uhvaćenu ni jednu loptu. Pošto je Akib napustio teren čini mi se da je Tomas uhvatio tri lopte u prvom sledećem drajvu i izdominirao u utakmici. Završio je utakmicu sa 7 hvatanja za 134 jarde. E, to je definicija šatdaun kornera.

BB stiče lošu reputaciju kod medija, jer je loš ispred kamere i mikrofona. On očigledno mrzi da bude ispred kamere, što mediji shvataju lično. Međutim on se uvek ponašao dostojanstveno bilo da njegov tim pobedi ili izgubi. Nikada nije udarao nisko protivnika zbog teškog poraza. Uvek čestita protivniku na pobedi. Tako da kada kaže nešto poluuvredljivo nakon utakmice to je odstupanje. Očigledno je bio iznerviran zbog ove utakmice.

“One of the worst plays I’ve seen,” Belichick said about the hit on Talib at his season-ending press conference. ”The way that play turned out, I went back and watched it, which I didn’t have a chance to yesterday.  It was a deliberate play by the receiver [Welker] to take out Aqib. No attempt to get open."

Ves Velker je očigledno na prljav način izbacio Taliba iz igre. Nije trčao rutu. Nije gledao nazad. Nije bila greška. Mogli ste videti da je fokusiran u potpunosti da sravni Taliba koji mu je dolazio u suret. Sada, da li je namerno išao da ga povredi? Ne znam, ali ne može se reći da je Ves apsolutno nevin kada je prljavo startovao na igrača koji se povredio. Plus, ne možete reći da Bronkosi nisu znali na šta liči odbrana Petsa bez Taliba. Bronkosi su stavljali mete na leđa igrača iz odbrane Pejtriotsa i Talib je bio prva meta.

Idealan izbor na Draftu: Metjuz pomalo liči na Džerija  Rajsa, po pitanju radne etike, pripreme i inteligencije, ali to ne mora da znači da će biti jednako produktivan kao najbolji igrač u istoriji ove igre. Ne možete mi reći da BB ne zanima takav igrač. On je vodeći risiver SEC-a svih vremena. Ima velike ruke, kojima može da uhvati loptu u vazduhu. Znao je da se otvori i protiv najboljih korenra u SEC-u. Nije baš prebrz, ali dovoljno je brz. On bi sa Brejdijem činio idalnu celinu. On bi bio jedini igrač na rosteru sa maksimalnom posvećenosti igri pored Brejdija. „Stvarno prija , ali je i velika obaveza“, rekao je Metjuz kada je upitan o svojoj budućnosti u NFL-u, „To je zato jer bilo da ste visoko ili nisko rangiran prospekt sve zavisi od sledećeg dana. I to je ono na šta sam ja fousiran. Svakog dana da budem sve bolji i bolji“. Upamtite, Petsi su game plan tim, što znači da se stvari menjaju svake nedelje. Tako da njima ne trebaju atlete. Njima trebaju igrači koji su dovoljno inteligentni da  pruže ono što se od njih očekuje.

Jordan Matthews
Vanderbilt Sr
6'3"  (1.91 m)        205 lb (93 kg)

Zašto baš on: Stvarno bih voleo da vidim Bendžamina u Nju Inglandu, ali jednostavno ne mogu da zamislim da igra u timovima kao sto su KC ili Sinsi. Realno je da bude izabran kao 23. pik na Draftu, ali može da padne. Mislim da je bolji atleta od Majka Evansa, ali Evans se bolje otvara uz liniju. Ako bude slobodan kada na red dođu Petsi očekujem da iskoriste svoj pik, a ne kao što su umeli da trejduju dole. Ako ne, oni će verovatno gledati da se spuste na draftu i pokupe Metjuza ili Odela Bekama Mladjeg. Bekam je brži od Metjuza. Bolji je atleta i veoma je dobar u vraćanju kikofa i panta. Petsima bi stvarno godio jedan brz igrač koji može da vrati ispucanu loptu.

Sada je najveća rupa u rosteru pozicija tajt enda. Petsi su poznati po tome da popunjavaju rupe igračima sa drafta. Problem je što su Niklas, Seferian-Dženkins i Fidorovič još uvek na tabli i rangirani su otprilike isto. Mislim da mogu da rizikuju ovde. Trok Niklas je legitiman talenat za prvu rundu, i lako može biti draftovan kao treći TE na draftu. Plus, trejd ovde dolazi do izražaja, sa pet igrača koji mogu imati veliki uticaj na napad i biti od velike pomoći Brejdiju. To nas vraća na priču o TE. Sa svim WR na ovom Draftu mislim da će Kolmn biti dostupan u trećoj rundi, ali je što se tiče talenta dosta lošiji od drugih pomenutih igrača na TE poziciji. Erbon i Amaro su najbolja dva TE na ovom Draftu. Velika je razlika između njih i ostalih igrača u ovogodišnjoj klasi. Nakon njih odskače malo Niklas. On bi trebalo da bude dostupan Pejtriotsima, a jedan od preostala dva igrača koja su sa njim pomenuta bi trebala da budu dostupna oko mesta 61, ali nakon toga talenat na TE poziciji drastično opada. Tako da će morati da pokušaju da dođu do Niklasa ili da se nadaju da će im dopasti Fidorovič u drugoj rundi. Ovo je pod uslovom da ne pokupe nekgog WR ili TE na FA.

Metjuz je karakteran momak. Gotovo da nema igrača koji se po tom pitanju može porediti sa njim u ovoj klasi. On je igrač iz snova BB. Inteligentan, vredan, lider, timski igrač, spreman da uči i napraduje iz dana u dan... to je ono šta BB traži od igrača. Po mom mišljenu on je jedini ruku WR koji može steći poverenje Toma Brejdija. Moja omiljena priča o tom liku je kada je u 5:00 došao na stadio kako bi gledao film o kornerima protiv kojih će igrati na Seniorbolu. Stadion je bio zaključan pa je pozvao Fila koji mu je otvorio. To je tip igrača koga BB želi u timu.

Izvor: www.patsdraft.com
Adaptirao i preveo: Penban
Specijalno hvala Dr. Duletu

2014 SERBIA FANS KEEPERS LEAGUE CHAMPION

"Sine, nisi ti sam zato što si dobar... nego zato što oni tako hoće" Muta Nikolić
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Dobar hvatač, podseća me po nekim pokretima na S.Smitha ali

svaka cast Vucicu, za samo par meseci je svojim predanim radom ...i pozrtvovanjem doprineo da veliki broj ljudi oseti nesto novo na politickoj sceni..nesto sto ce uspostaviti red i postenje...u Srbiji koja je bila prekorumpirana. Miskovici i Djuraskovic stekli su milione na racun drzave i sada je doslo vreme da poloze racune. Miskovic je pre trebao da razmislja i brine o sinu pre nego sto ga je upetljao u sve .

penjo majstor portala.

kakva vrece buva ovaj hvatacki korpus domoljuba rodoljuba  Laughing 

Moje misljenje je da su momci bili jos i dobri. Po talentu ovo je jedan od najlosijih risiverskih korpusa koje smo imali u skorije vreme. A najupecatljivije za proslu sezonu mi je to sto smo bili na poslednjem mestu po broju lopti bacenih na TE.

mozda bude nesto ali od njih sledece sezone. polazem velike nade u Harisona i TJ Moe kada se prikljuce Drobsonu, Drobkinsonu , Bojsu i valjda ovom staklenom. ovaj hvatac Metjuz bi bio idealan.

Ova dva na D sto si naveo samo mogu biti bolji. Imaju sezonu iza sebe.
Videcemo ko ce od njih preko leta da ode u Kaliforniju da vezba sa Tomom.

ocekujem celu grupu u vise navrata

Edelman kupio kucu tamo prosle godine. Samo da moze da trenira svaki dan sa Tomom i sada ce neko iskesirati coveka.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu