Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.

Moderator
Superboul XLVIII
-kraj još jedne sezone

Konfete su poletele. Srebrni pehar je podignut visoko i krasiće dom Dvanaestog igrača. Sezona je gotova, pa da vidimo kako se sve desilo u prohladnoj njujorškoj noći.

Velika očekivanja su bila prisutna kod naviča Denvera i fanova Pejtna Meninga, ali početak je pokazao u kom smeru će ići ova utakmica. Ofanzivna linija, koja je fantastično radila posao cele sezone krenula je greškom koja je skupo koštala. Pejton je prišao linji skrimidža da iskoriguje akciju, ali centar je snepovao loptu koja je prozujala pored Meninga i završila u end zoni Denvera. Na sreću Bronkosi su dopustili samo dva poena svom protivniku. Moreno je povratio loptu u end zoni i sviran je sejfti. Sijetl je slavio, a bila je primetna nervoza na sajdlajnu Denvera.

Prvi drajv Sihoksa je pokazao koliko je oružje Persi Harvin. Sa par odličnih poteza ekipa Rasela Vislona je osvajala teren i ako je Maršan Linč bio potpuno neutralizovan. Ipak, odbrana Denvera je uspela da zaustavi Sijetl na samo tri poena nakon njihovog puta u red zonu. Možda bi propuštena šansa da se postigne tačdaun skupo koštala nekoga protiv Pejtona Meniga, ali ne i Sihokse koji su sinoć igrali neverovatnu odbranu. Isforsirali su brzi 3 and out i vratili loptu napadu. Ista prica u ovom drajvu. Sijetl dolazi na korak od end zone, ali ne uspeva da uđe u nju. Novi fild gol, nova tri poena.

Da će ovo biti duga noć za Pejtona moglo se videti već sredinom prve četvrtine. Odličan pritisak na njega i fantastičana pokrivenost risivera doveli su do nove greške i Denvera i prve presečene lopte Pejtona Meninga. Čast da preseče pas je imao odlični Čanselor. Sijetl je ovoga puta iskoristio priliku. Maršan Linč se nakon kazne za ometanje risivera u end zoni ušetao za tačdaun. Neverovatnih 15-0 za Sijetl. Ono što zvuči još neverovatnije je to da je najbolji napad lige doštao do prvog dauna tek početkom drugog poluvremena. Pejton je polako dolazio do momentuma, a onda šok. Njegov pas namenjen Morenu završio je u rukama Malkoma Smita, lajnbekera Sijetla, koji je presečenu loptu vratio za tačdaun.

Poluvreme u Super Bovlu je specifično. Nešto duže traje i daje mogućnost ekipi koja gubi da se konsoliduje. Ovde to nije bio slučaj. Nakon što je Bruno Mars napustio teren izašli su igrači. Met Prejter je ispucao loptu, a Persi Harvin je još jednom demonstrirao svoju veštinu i brzinu. Vratio je kikof za tačdaun i za neverovatnih 29-0. Odbrana Sihoksa je nastavila u svom ritmu. Pejton je konstantno bio podpritiskom, ali je uspeo da baci fin pas na Demerijusa Tomasa. On je istčao za prvi daun u polovini Sijetla, ali nije dobro osigurao loptu. Izbijena mu je, a MVP Super Bovla, Malkom Smit je povratio tu loptu Sijetl je imao novi napad. U ovom drajvu je viđen možda najlepši potez u meču, a delo je vajd risivera Kersa koji je pas Rasela Vilsona pretvorio u TD uz dve neverovatne piruete. 36-0!

Na samom kraju treće četvrtine Bronkosi stižu do prvih poena na utakmici. Neopreznost odbrane iskoristio je Demerijus Tomas koji se tačdaunom donekle iskupio za izgubljenu loptu, a Ves Velker je uhvatio pas Meninga i pretvaranje za dva poena. Postojala je mala šansa za Denver, ali i ona je nestala nakon neuspelog onsajd kika Meta Prejtera. Rasel je iskoristio kratak teren i poput prekaljenog veterana doveo svoj tim do konačnih 43-8. Njegov tačdaun pas je uhvatio Boldvin. Odbrana Sijetla je do kraja potvrdila svoju dominaciju i još jednom presečenom loptom stavila tačku na ovu utakmicu.

I to je to ljubitelji američkog fudbala. Nema više utakmica ove sezone. I tom tužnom vesti završavam ovaj pregled. Do sledećeg čitanja.

Poslednji izmenio penban dana Pon 03 Feb 2014, 12:28, izmenjeno ukupno 1 puta