Vidite SKRAĆENU verziju foruma, da bi ste videli KOMPLETAN forum, molimo Vas registrujte se ili prijavite.

penban

avatar
Moderator
Moderator

Ova sezona se polako bliži kraju. Prethodne večeri odigrani su plejof mečevi u okviru divizijske runde. Postignuti su sledeći rezultati.

Sijetl Sihoks – Nju Orelans Sejnts  23-15
Nju Ingland Pejtriots – Indijanapolis Kolts  43-22
Karolina Panters – San Francisko Fortinajners 23-10
Denver Bronkos – San Dijego Čardžers 24-17

Sve je počelo utakmicom u Sijetlu. Na dan utakmice u samo nekoliko sati promenila su se sva godišnja doba. Utakmica je odigrana po kiši, što očigledno nije odgovaralo gostujućoj ekipi. Pre početka meča došlo je do verbalnog obračuna između igrača i odbrane Sijetla i pro bovl tajt enda Nju Orleansa, Džimija Grejama. Sam poćetak utakmice nam je dao uvid u ono što nas čeka. Zbog teškog vremena ekipe su prinuđene da svoje napade baziraju na trčanju, a odbrane su od samo starta dale do znanja da će se igrati čvrsto. Najveću cenu te čvrste igre je platio igrač Sijetla Persi Harvin, koji je u prvoj utakmici nakon desete nedelje ligaškog dela startovao za Sihokse. On je zbog potresa mozga morao da napusti teren. U prvih 30 minuta primetna je bila izuzetno kvalitena igra odbrane Sijetla. Oni su jedan od najboljih napada zatvorili. Dru Bris je bacio samo 30-ak jardi u prvom poluvremenu. Odbrana Sijetla je takođe isforsirala izgubljenu loptu Makra Ingrama, raning beka Nju Orleansa, nakon čega je Maršan Linč iskoristio to i istrčao 15 jardi do tačdauna.

Odbrana Nju Orleansa je držala svoj tim u igri u toku celog meča. Očekivalo se da se probudi napad te ekipe u drugom poluvremenu. Vremenski uslovi su se malo popravili i Dru Bris je počeo da kompletira paseve ka svoji m risiverima, ali ne i najboljem risiveru svog tima, Džimiju Grejamu, koga je odbrana Sijetla „stavila u džep“. Ipak, u četvrtoj četvrtini, Nju Orleans stiže do prvih poena nakon uspešnog trčanja ruki raning beka Robinsona, nakon čega imamo uspešnu konverziju za dva poena Marka Ingrama. Utakmica je opet u jednom posedu. Međutim tada na scenu stupa noćna mora Sejntsa. Čovek koji je predodređen da protiv tima iz Luizijane ima odličnu utakmicu, Maršan „beast mode“ Linč istrčava za još jedan TD i tada se činilo nedostižnu prednost Sijetla. Tu nije bio kraj. Bris nakon ogromne količine sreće uspeva da dođe do protivničke end zone i tamo pronađe Markiza Kolsonta za 9 jardi dug TD. Postojao je još uvek tračak nade za Sejntse. Trebao im je onsajd kik, u kome će povratiti loptu. Uspeli su u tome, ali ne i da dođu do pobede, jer je u želji da što pre dođu do protivničke end zone Markiz Kolston uputio nelegalni pas. Dru Bris je završio utakmicu sa 309 jardi i tačdaunom, dok je njegov kolega sa druge strane, Rasel Vilson, bacio samo 103 jarda. Maršan Linč je imao odličnu utakmicu, 140 jardi i 2 tačdauna.

Poslastica subotnje večeri bio je duel između Nju Ingladn Pejtriotsa i Indijanapolis Koltsa. U kišnoj noći na Foksoborou Endru Lak je poveo prvi napad na utakmici. Taj napad nije dugo trajao, pošto je njegov pas presekao kornerbek Nju Inglanda Denard i vratio ga do linije od dva jarda od protivničke end zone. Odatle je napad preuzeo i Lageret Blant je istrčao TD. Koltsi su se ubrzon našli na dva tačdauna zaostatka u odnosu na Pejtriotse. U napadu koji se bazirao na trčanju i sigurnim kratkim pasovima Nju Ingland uz pomoć Blanta opet dolazi do end zone protivnika. Tada se budi Lak i pokazuje deo svog talenta. Prelepim pasom pronalazi Lavona Brazila za 38 jardi dug tačdaun pas. Međutim to nije uticalo na napad Nju Inglanda. Nastavili su istom taktikom u napadu i do prednosti od 21-7 dolaze nakon još jednog, trećeg, tačdauna Blanta. Do kraja poluvremena Koltsi su uspeli da smanje prednost domaćina. Prvo je proslavljeni kiker, Adam Vinatijeri, kiker Pejtriotsa u njihovim zlatnim godinama, smanjio prendost sutem sa 36 jardi, da bi nakon lošeg snepa pri pantu specijalni tim Kolsta dosao sejftija. Tom prilikom se povredio panter Nju Inglanda, pa je do kraja utakmice njegove obaveze preuzeo kiker Stiven Gostkovski.

U drugom poluvremenu Nju Ingland je nastavio po starom. Akcenat na trčanju, a u trenucima kada je trebalo Tom Brejdi je pronalazio svoje risivere, pre svih svoju omiljenu metu ove sezone, Edelmana. Bil Beliček je ukazao poverenje problematičnom raning beku Stivenu Ridliju i on ga je nagradio tačdaunom. I kada su svi mislili da je gotovo, Ednru Lak je u dva poteza matirao odbranu Pejtriotsa. Dva pasa su bila dovoljna da predje 80 jardi i da pogodi Lavona Brazila za 35 jardi dug TD. Ipak, neizvesnost nije dugo trajala. Lageret Blant je stavio tačku na ovu utakmicu istrčavši 73 jarde za TD, svoj četvrti. Utakmica je završena onako kako je i počela, presečenim pasom Endrua Laka od strane Denarda. Lak je utakmicu završio sa 331 jardom, 2 tačdauna, ali i 4 presečene lopte. Sa druge strane Tom Brejdi je bacio samo 198 jardi, bez tačdauna i presečenih lopti. Zveuzda večeri je bio Lageret Blant koji je utakmicu završio sa 166 jardi i 4 tačdauna.

U susretu dva tima koji po mnogima liče počelo je vatreno. Mladi tim Karoline previše nervozno je ušao u ovu utakicu. Početak meča obleležila su gurkanja i kazne za nesportsko ponašanje. U tome su se bolje snašli gosti, koji su preko svog kikera, Fila Dovsona došli do prenosti od 6-0. Karlina je dugo tražila svoj ritam u napadu. Kam i ekipa nikako nisu uspevali da probiju bedem defanzivaca San Franciska. Nakon sto su bili neuspesni da konverzuju cetvrti poksusaj sa nesto manje od jarda od protivničke end zone odbrana Karlolene je zasutavila napad San Franciska i obezbedila dobru poziiju za napad. To je iskoristio Njutn, koji je prelepim pasom uposlio veterana Stiva Smita, koji je i pored povrede igrao u ovom duelu. Nekoliko napada kasnije ista prica. Pantersi su na jard od end zone protivnika i opet udaraju u zid. Ovoga puta se nisu odlučili da pokušaju da napadnu end zonu, već su se odlučili za sigurniju varijantu i šutnulu fild gol. I kada su svi mislili da će se na poluvreme otići sa rezultatom 10-6 za domaćina Kolin Kapernik je samo nekoliko sekundi pre kraja pornašao Vernona Dejvisa u end zoni. Na poluvreme se otišlo rezultatom 13-10 za goste.

U drugom poluvremeni prošlogodišnji učesnik Super Bovla je rutinski održavao prenost. Stiv Smit se sve lošije kretao, a domaćin nije uspevao da pronađe put do poena protiv jakog protivnika. Ankuan Boldin je dokazao da je specijalista za postsezonu. Dubinsku loptu Kolina Kapernika dopremio na par jardi od end zone. Tu je do izražaja došla mobilnosti Kapernika, koji je istrčao za tačdaun i prednost svog tima od 23-10. Sada kada su gubili dva poseda prednosti napad Karoline je i dalje izgledao bespomoćno. Troslili su vreme, ali bez rezultata. San Francisko je igrao disciplinovano. Stavio je loptu u ruke jednog od najboljih raning bekova lige, Frenka Gora i lagano priveo utakmicu kraju. Kem Njutn je utakmicu završio sa 267 jardi vazduhom i 54 po zemlji, jednim tačdaunom pasom i dve presečene lopte. Kolin Kapernik je završio meč sa 196 jardi vazduhom i 15 po zemlji, a imao je i po tačdaun pasom i trčanjem. Ankuan Boldin je uhvatio 8 lopti za 136 jardi.

Poslednji duel ove runde odigrali su divizijski rivali Denver Bronkosi i San Dijego Čardžersi. Pre samo mesec dana Denver je na svom terenu izgubio od svog divizijskog rivala. Od samog starta Denver je krenuo silovito i u odbrani i u napadu. Pejton Mening je sa neverovatnom lakoćom u prvom drajvu dosao do protivničke end zone, gde je pronašao Demerijusa Tomasa. Napad San Dijega nikako nije uspeo da dođe do svoje igre. Primetne su bile frustracije Filipa Riversa. Sa druge strane napad Denvera je kontrolisao loptu i lagano dolazio do protivničke end zone. To je krunisao Petjon svojim drugim tačdaun pasom, loptu je uhvatio Ves Velker. Na poluvreme se otišlo rezultatom 14-0  za domaćina.

Nije redak slucaj da se ekipa koja zaostaje rezultatski na poluvremenu vrati u drugom i napravi preokret. Međutim za tako nešto nije bilo prostora, bar ne u trećoj četvrtini koju su kontolisali domćini. Tek u četvrtoj četvrtini proradila je ubitačna veza Rivers-Alen koja je zadavala velike probleme odbrani Denvera u poslednjem duelu ova dva tima. Alen je pas Riversa pretvorio u TD i dao nadu gostima da još uvek nije kasno za preokret. Međutim, odbranbeni igrači gostiju nisu mogli da priđu Meningu. Jedan od najboljih igrača na svojoj poziciji svih vremena je vodio napad koji je Moreno završio ulaskom u end zonu Čardžersa. Opet su Rivers i Alen uspostavili konekciju koja je dovela do tačdauna. Sada je vremena bilo sve manje, morala je gostujuća ekipa da pokuša da nadoknadi minus od 10 poena. Nakon uspešnog onsajd kika San Dijego je uspeo da postigne fild gol. Sada je trebalo samo zasutviti Pejtona Meninga. Na zalost navijača tima iz Kalifornije oni u tome nisu uspeli. Svaki ključni treći pokusaj Mening je konvertovao i poslao svoj tim u finale AFC konferencije. Pejton je meč završio sa 230 jardi, dva tačdauna i jednom presečenom loptom. Filip Rivers je bacio 217 jardi i dva tačdauna, a Kinan Alen je pored dva tačdauna uhvatio 6 lopti za 142 jarda.